16 tot Secretaris-Boekhouder der Gasfabriek op eene jaarwedde van f 1000, 1 Aug. Vaststelling 2de Suppletoir kohier der Hon denbelasting. Besluit Jac8 Holtslag toetestaan, de erfpacht van H. Driessen over te nemen. 22 Aug. Onderzoek der geloofsbrieven en besluit tot toelating van de Heeren A. J. NijmanJlir. F. X. J. van Nispen, Mr. J. Post van Ever- dingen, Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge en Mr. I). Engelberts. v Besluit tot verhooging der jaarwedde van den. Heer J. L. Vleeming, Leeraar in 't Handtee- kenen aan de Burger-Avondschool met/" 100, en vermeerdering van het aantal lesuren 's weeks met 4. Vaststelling van de Gemeente-Rekening over 1887. 6 Sept. Beëediging der nieuw benoemde Raadsleden. De Heer C. Storm Buijsing herbenoemd als Wethouder. De Heer Jhr. F. X. J. van Rispen herbe noemd als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Besluit het meerdere onderwijs in de Natuur kunde aan het Gymnasium op te dragen aan den Heer Dr. B. C. Goudsmit en het onder wijs in de Scheikunde aan den Heer Dr. A. J. C. Snijdersen aan beide leeraren eene toelage te geven van f 100,— per jaar voor ieder lesuur 'sweeks, dat door hen gegeven zal worden. 17 6 Septemb. Besluit aan J. Holtslag in erfpacht af te staan een stuk grond, groot ongeveer 500 centiare gemiddeld lang 25 M. en breed 20 M., tegen eene recognitie van f 30,— per jaar. 3 October. Idem tot verleening van een krediet groot f 1000,tot uitdieping der vijvers in het Coenenspark. v Machtiging aan B. en W. verleend, om tot het aanbrengen van minuutwijzers met ver dere restauratie aan het uurwerk op den Wijnhuistoren den betrokken post der be grooting met f 100,te overschrijden. 24 October. Besluit tot uitdieping van de Zuiderhaven. Idem om den Heer v. d. Velde, commies op het bureau van financien, gedurende zijn langdurig verlof, wegens ongesteldheid ver leend, zijne jaarwedde te doen behouden. Behandeling der Gemeentebegrooting en bij- behoorende begrootingen, waarbij o.a. wordt beslotentot uittrekking eener memoriepost voor het maken van een keersluis of stuw aan den uitloop van de Berkel bij de Gasfa briek, alsook voor het stichten eener achtste openbare lagere school, het verbeteren van den Boompjeswal, de toelage van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te verhoogen, den gasprijs voor 1888 te bepalen op 6 j cent per stère en de jaarwedde van den Directeur der Gasfabriek met f 200,te verhoogen. Besloten tot den openbaren verkoop van boo- men op den Boompjeswal. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1887 | | pagina 10