\\L J 2 voor dergelijke bestellingen ten zeerste aanbe volen. Leerlingen. Op 1 Januari waren 7 niet betalende leer lingen op de school aanwezig. Een hunner D. J. van Loo verliet in het voorjaar de school na gedurende drie jaar met den meesten ijver en met het beste gevolg van het onderwijs te hebben genoten. Bij zijn vertrek werd hem overeenkomstig Art. 15 van het Reglement een stel gereed schappen uitgereikt. In September met het begin van den nieu wen cursus werden drie nieuwe leerlingen aan genomen waarvan twee voor het timmeren en een voor het meubelmaken. Een der oude leerlingen die voor timmerman zou worden opgeleid, gaf den wensch te ken nen zich verder in het meubelmaken te mogen bekwamen, welk verzoek werd toegestaan. Op het eind van het jaar waren alzoo negen niet betalende leerlingen op de school aanwe zig waarvan zeven voor het timmeren en ticee voor het meubelmaken. De cursus 18851886 voor betalende leer lingen, als bedoeld in Art. 2 sub a van het Reglement werd door zes leerlingen gevolgd. Voor het modelmaken als bedoeld in Art. 2 sub b van het Reglement hebben zich geen leerlingen aangemeld. Materialen. De administratie over de materialen en het magazijn toont aan dat in het geheel aan ma- 3 terialen is gebruikt voor een bedrag vanf 199.16s hiervan is aan verkoopbare voorwer pen verantwoord voor een bedrag van 174.045 zoodat voor verlies aan materialen en voor oefeningstukken is te stellen een bedrag van25.12 Onder de f 174.04 s is begrepen een bedrag van 20.685 wegens voorwerpen ten behoeve van de Werkschool zelf vervaardigd, als daar zijn: teekenborden, teekenhaken, eene gereed schapskist, herstel van gereedschappen enz. Gebouw. Onder verwijzing naar het vorig verslag, meent het Bestuur andermaal den wensch te mogen uitspreken dat in de lokaliteit verbete ring worde gebracht. Meer bepaald is er behoefte aan een afzon derlijk vertrek voor het teekenonderwijs. Thans moet dat onderwijs in de werkplaats worden gegeven, waaraan zeer belangrijke be zwaren verbonden zijn. Het Bestuur, R. O. van MANEN, ZüTPHENVoorzitter. 1 Maart 1887. H. L. HAMER, Secr.-Penning in.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 98