6 Het schoolverzuim op de verschillende scholen wordt uitgedrukt door de volgende tabel, samengesteld uit de opgaven door de Hoofden der scholen verstrekt. NAAM DER SCHOOL. Y e School A B C D n E u E n G Avondschool van school D Avondherhalingsschool (1) Roomsch Kath. jongensschool meisjesschool Byz.school v.Chr.Nat.Onderw 11 n (de Hr. Kouwenaar.) 4.4 1.7 5. onbeduidend. 6.7 1.0 n 9.4 5.1 4.5 6.4 2.0 3.6 4.4 4.4 3.3 5.2 onbeduidend. 6.1»/o 1.0 8.0 4.2 4.2 8.7 22 3.7 4.4 4.4 n 2.5 u 5.1 onbeduidend. De maatregelen, door de Commissie beraamd, om zich tegen onjuiste opgaven van het schoolverzuim te vrijwa ren ebben nog niet het gewenschte resultaat opgeleverd. ij heeft daarbij te kampen met de opvatting van enkele hoofden der openbare scholen, als zouden zij alleen be hoeven op te geven het willekeurig verzuim en niet dat wegens ziekte, godsdienstredenen en dergelijke. Het ge volg hiervan is, dat bij de bezoeken, door enkele leden er Commissie en de Heeren Schoolopzieners in de maand Januari van dit jaar aan de scholen E en Q gebracht, het aantal afwezigen steeds eenige percenten hooger was dan het gemiddelde schoolverzuim, opgegeven in de me dedelingen, door de Commissie in het begin van het (1) Deze school wordt alleen in de wintermaanden gehouden. 7 jaar ontvangen. Het duidelijkst bleek die opvatting van genoemde Hoofden uit het feit, dat het ontzaglijke school verzuim op den 13ten September, toen er in de namid- dagschool der scholen E en Gr ter gelegenheid van de Warnsveldsche Kermis, respectievelijk 300 van de 460 en 368 van de 461 leerlingen afwezig waren, niet merk baar geweest is in de opgaven voor het schoolverzuim van de maand September. Bij onderzoek bleek het dan ookdat o.a. door het Hoofd van school E van dat verzuim geene aanteekening was gehouden. De Commissie vertrouwt, dat zij van nu af aan in de gelegenheid zal zijn, volkomen vertrouwbare opgaven omtrent het schoolverzuim mede te deelen. Terwijl op school F het schoolverzuim gemiddeld 8.7 bedroeg, is dit in de maanden November en De cember tot 4.1 en 3.5 °/o gedaald. Het hoofd der school wijst er op, dat in die maanden aan de politieverordening met betrekking tot den veldarbeid onder schooltijd met bijzondere kracht de hand is gehouden. De Commissie hoopt dan ook, dat de politie in haar toezicht niet zal verslappen. De Commissie is over het algemeen zeer voldaan over de inrichtingden gang en de resultaten van het onder wijs op de openbare scholen. Het behoeft geen betoog dat onder een zoo uitgebreid personeel enkelen gevonden wordendie minder geschikt zijn voor hunne taak, en zelfs bij grooten ijver minder voldoen dan de Commissie wel zoude wenschen, doch dit neemt niet weg, dat de groote meerderheid van het onderwijzend personeel hare taak met ijver en nauwgezetheid vervult en tot tevreden heid der Commissie werkzaam is. Bij de hier enz. In de Raadszitting van 5 April werd de verordening rzuim. Zomer maanden. Winter maanden. Gemiddeld. 1.0 6.5 3.4 3.9 11.1 2.4 3.8 3% n li u u

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 94