hem in de Raadszitting van den 4™ October op de meest eervolle wijze verleend werdonder dankbetuiging voor de vele diensten, door hem in zijne betrekking- bewezen. Lang mocht hij echter van de hem geschonken rust niet genieten, daar hij den len Januari van dit jaar overleden is. De Gemeente verloor in hem eenen voortreffelijken onderwijzer, wiens gemis ook door de leerlingen der school diep wordt gevoeld. Het Dagelijksch Bestuur der Gemeente begreep terecht, dat het wenschelijk was, tijdelijk in de vacature te voor zien, en benoemde tot tijdelijk hoofd van school B den heer JSchaafsma te Hengeloodie als zoodanig den 15en October in functie trad. Ha vergelijkend examen werd in de zitting van den Gemeenteraad van 6 Decem ber jl. tot hoofd der school benoemd de heer J. Linde boom, hoofd eener openbare school te Wapeningen, die den 15en Februari van dit jaar zijne betrekking hoopt te aanvaarden. Het is der Commissie aangenaamhier een woord van liulde te mogen uitspreken voor de voortreffelijke wijze, waarop de heer J. Schaafsma de moeielijke taak van tijdelijk hoofd der school vervult. Met bekwaamheid en tact neemt hij zijne betrekking waar, en hij verdient den dank van allen, wien het onderwijs aan school B ter harte gaat. Ook de heer G. J. Tobi, die van 1 Sep tember tot 15 October als eerste onderwijzer de plaats van hoofd der school heeft waargenomen, verdient daar voor een woord van dank. De Heer J. II. Ressing, die op zijn verzoek in de Raadszitting van 1 Augustus eervol ontslagen werd werd vervangen door den Heer R. Dekker, die den 15™ October in functie trad. 3 Den 1™ Januari van het vorige jaar trad de Heer P. Dtetz in fur.-t'e. Deze benoeming was het gevolg van de uitbreiding van school B met eene vijfde klasse. Het personeel van school D werd tengevolge van een Raadsbesluit van 1 Februari 1886 met éénen onderwij zer vermeerderd. Daartoe werd in de Raadszitting van 5 April benoemd de Heer B. Beins, op eene bezoldiging van 550 gulden. Genoemde onderwijzer trad den 15™ Mei in functie. Daar de onderwijzer J. Drost den 22eu October naar Enschedé zou vertrekken, werd in de Raadszitting van 4 October de Heer B. Beins in zijne plaats benoemd, terwijl de laatste werd vervangen door den Heer J. B. Penning, die den len December in functie trad. De groote uitbreiding van het aantal leerlingen van school E maakte de benoeming van eenen tienden onder wijzer aan school E noodzakelijk. In de Raadszitting van 6 September werd als zoodanig benoemd de Heer E. J. L. Hueting, die den 1™ November in functie trad. Aan school G werd in de Raadszitting van 6 September de Heer M. J. Yles op verzoek eervol ontslagen en in de Raadszitting van 4 October vervangen door den Heer J. W. Kreülen, die den lst;e11 December in functie trad. In den tijd, verloopen tusschen het vertrek van den Heer Yles tot aan het in functie treden van den Heer Kreü len werd in de vacature voorzien door de tijdelijke aan stelling van den Heer A. Trelker. Op de Roomsch Katholieke jongensschool werd met 1 Mei het onderwijzend personeel uitgebreid door de aan stelling van den Heer H. M. de Wildt, die tot nu toe als kweekeling op die school was werkzaam geweest. Op de school voor Christelijk Nationaal onderwijs werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 92