16 krijgen. Het behoeft geen betoog, dat voor dezulken het onderwijs al bijzonder weinig vruchten draagt, en om aan dezen treurigen toestand een einde te maken en althans de leerlingen tot de Paaschvacantie te behouden, is, op aandrang van den Directeur, door de Commissie van Toezicht bij Burg. en Weth. een voorstel ingediend, om het schoolgeld te verminderen op f 3,— 'sjaars, te betalen in één termijn, en wel op 1 Septb. Dit voorstel vond bij het Dag. Bestuur geen gunstig onthaal. Van vermindering of wijzi ging in de heffing van het schoolgeld wilde het niet weten, doch het toonde zich genegen aan die betalende leerlingen, die naar het oor deel der Commissie dat zouden verdienen, aan het einde van den cursus, bij wijze van premie, 1,terug te geven. Vaar het oordeel der Commissie zou evenwel deze maatregel weinig doeltreffend zijn. Ten eerste zou geene verandering komen in de be taling bij twee termijnen, welke voor de leer lingen juist het meeste bewaar oplevert, ten tweede is eene geldelijke toelage eene min ge schikte belooning te achten voor vlijt, goed ge ding en tiouwe opkomst; ten derde zou de uit voering bezwaar geven, omdat de tijd van te- rugbetaling zou dienen gesteld te worden op het emde van den cursus (half Juli), en er dan bijna geen leerlingen meer overig zijn; en ten vierde zou onbillijkheid gepleegd worden jegens 17 verdienstelijke niet betalende leerlingen, die van de premie zouden verstoken zijn. Om al deze redenen meende de Commissie het aanbod van het Dag. Bestuur niet te moeten aannemen, en is dus de zaak bij het oude gebleven. De Commissie hoopt echter, dat de vermelding dei- feiten in dit Verslag de aandacht van Burg. en Weth. nogmaals zal trekken, en dat zij er toe mogen geleid worden het bovengenoemde voor stel der Commissie in nadere overweging te nemen. Commissie van in bet Verslag over 1885 is reeds opgeno- Toezicht. meildat de vacature in het Collegieontstaan door het overlijden van den Heer C. Schüfer, vervuld is door de benoeming op 11 Januari 1886 van den Heer Mr. J. B. Sölner. Deze heeft de benoeming aangenomen, en is geïn stalleerd in de vergadering der Commissie van 11 Februari daaraanvolgende. De Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs te Zutplien Ch. M. HENNY, President. Zutphen, A. A. J. QUANJER, 17 Febr. 1887. Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 90