14 B. II. H. Beijeniiof bij hunne bevordering van kl. Jb tot kl. IIen aan G. Middendorp by zijn overgang van kl. II tot kl. III. Voor den nieuwen cursus 1886/87 werden ingeschreven 100 leerlingen, waarvan 59 reeds vroeger de school bezochten. Van de 41 nieu wen werden na admissie-examen 26 tot kl. I» en 6 tot kl. Ib toegelaten, terwijl 9 adspiran- ten afgewezen werden. De 91 leerlingen werden nu aldus ingedeeld: In kl. Ia 30 (allen volledig ond.) Ib 18 - 11 I2 14 (V°B. ond.)en 1 l(ond. in enk. vakk.) Totaal 80 (voll. ond.)en 1 l(ond. in enk.vakk.) Van dezen werden 41 vrijgesteld van de betaling van Schoolgeld, en wel 19 bij vernie- wing en 22 voor de eerste maal. Verder wa ren 10 in het bezit van het Getuigschrift voor wel afgelegd eind-examen, en woonden de lessen m de IVe klasse tot voortgezette oefe ning in het teekenen bij. Één echter liet fzich weder inschrijven in de Ille klasse, om'den cursus van het vorige jaar nog eens te herhalen. Ook m het afgeloopen jaar heeft het gedrag dei leerlingenop eene enkele uitzondering na geenc reden tot klachten opgeleverd. Mededeelingen. Het bevorderen van het geregeld bezoek dei- school, tot aan het einde van den cursus, is steeds het streven van de Commissie van Toe- 15 zicht en van den Directeur geweest. In de zomermaanden valt natuurlijkerwijze op het bezoek niet veel te rekenen, omdat vele, vooral van de oudere, leerlingen dan op de schooluren op hun werk of ambacht zijn. Daarom zijn het overgangs- en het eind-examen reeds van het einde van den cursus, in Juli, terugge bracht tot de week vóór Paschen. Maar be halve liet werk, dat velen van de school doet terugblijven, is er nog eene andere reden, namelijk de betaling van het schoolgeld, die het vroeg verlaten van de school in de hand werkt Ofschoon een aanzienlijk deel der leer lingen buiten staat is eenig schoolgeld te betalen, en daarom door het Dag. Bestuur van die ver plichting ontheven wordt, is het voor de over- blijvenden, de betalende leerlingen, over het algemeen nog een drukkend bezwaar het school geld op te brengen. Dientengevolge is het schoolgelddat bij de oprichting der school op f 6,'sjaars gesteld was, in 1870 op f 4, 's jaars gebrachtte betalen in twee termijnen, op 1 Septb. en op 1 Maart. Toen het bleek, dat de leerlingen na 1 Maart niet terug kwamen om den 211 termijn van betaling te ontgaan, zijn de termijnen op 1 Septb. en op 1 Jan. gebracht. Doch nu zijn er nog velen, die, bezwaard door den tweeden termijn, maar lie ver na de Kerstvacantie de school verlaten dan f 2,betalenwaarvoor zij tot aan de zomermaanden toe onderwijs zouden kunnen 111 6

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 89