10 De Paasch- en Kerstvacantic duren elk 14 dagen, doch die tijd werd doorgaans met een paar dagen verlengd wegens invallende feest dagen. Om aan deze noodelooze en schadelijke uitbreiding der z.g.n. kleine vacantiën een emde te maken, heeft de Commissie van Toe zicht, die, volgens art. 20 der Verordening-, den aanvang der vacantiën regelt, in overleg' met Heeren Curatoren van het Gymnasium, besloten eens en vooral te bepalen, dat die vacantiën zullen aanvangen op Maandag vóór Paschen en op Maandag vóór Kerstmis. De Commissie van Toezicht zou alleen nog wen- schen, dat nu ook, evenals op het Gymnasium, de lessen eerst op den derden Dinsdag na het begin van de vacantiën zouden hervat worden, omdat de vele leerlingen van buiten nu op den eersten schooldag in den regel afwezig blijven. Eene kleine wijziging in de Verordening zou de uitvoering van dien wensch mogelijk maken. Leermiddelen De hulpmiddelen voor het onderwijs zijn en ge ouw. ook in het afgeloopen jaar weder uitgebreid en aangevuld, o.a. voor de natuurkunde met een accumulator en een minimum-thermometer; voor de scheikunde met een adspirator en een' toestel tot onderzoek van petroleum, behalve het gewone glaswerk en de noodige chemica liën; voor de natuurlijke historie met een plaatwerk over dierkunde en een dergelijk over plantkunde, en voor het teekenen met ecu bord, vervaardigd iu de Wcrkschool. 11 l>' Het gebouw verkeert in voldoenden toestand, hoewel zich jaarlijks de scheuren in de muren blijven vertoonen, die telkens op nieuw gedicht worden. In het lokaal, bestemd voor het natuurkun dig onderwijs zijn binnenjalouzieën gemaakt, die de overmatige zomerwarmte buitensluiten. Beter, ofschoon kostbaarder, zouden dergelijke toestellen aan het doel beantwoord hebben, indien zij aan de buitenzijde der vensters aan gebracht waren. Eene leemte in het overigens uitstekend ingericht gebouw blijft altijd het gemis aan eene afzonderlijke werkplaats voor den amanu ensis. De instrumentenkamer, waarin hij zipli nu moet ophouden, is zeker niet de geschikte plaats voor draaien en timmerenen de kelder verdieping waarheen men hem heeft willen verwijzen, levert voor het gebruik te vele in- conveniënten. Een afzonderlijk gebouwtje op de binnenplaats zou volledig in de behoefte voorzien. Mededeelingen. Bijzonderheden van eenig belang zijn iii het afgeloopen jaar niet voorgevallen. Burger-Avondschool. Onderwijzend Behalve do vervanging van den Heer Wun- Personeel. derlich door den Heer A. van der Stempel Jr. (boven opgegeven) moet hier alleen vermeld worden, dat de HH. Bolderman, Suringar en Goudsmit, bij Raadsbesluit van 5 Juli 1886,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 87