8 59 leerlingen uit deze Gemeente, en 29 van elders. Van de 9 leerlingen, die zich bij het einde van den cursus in de Ye klasse bevonden, on derwierpen zich 8 aan het eind-examen. De 9% die ook met alle lessen had bijgewoond, verliet de school (zie boven.) Het examen werd alhier afgenomenonder voorzitterschap van den Directeur, terwijl nog twee Leeraren der school, nam. de HH. Goud smit en Kat deel der examen-commissie uit maakten. Er hadden zich in het geheel 29 candidaten aangemeld, wuarvan 26 slaagden. Yan de Zutphensche candidaten kon aan 7 het Getuigschrift uitgereikt worden, die op de Algemeene Lijst de volgende Rangnummers verkregen A. van Eldik Jfo 2 A. R. W. Kerkhoven n. L. B. Ubbens 14 J. Goldenberg Jr. 17 B. Beins20 D. Muijderman 22 J. G. Frêderiks 23 Eén der bovengenoemden studeert aan de Polytechnische schooldrie studeeren voor arts aan de Universiteit te Amsterdam, een studeert aan de Veeartsenijschool, éen is geplaatst bij den Infanterie-cursus te Haarlem, en éen komt in den handel. 9 De afgewezen candidaat is als leerling der Ve klasse op de school wedergekeerd. Drie leerlingen der IIIe klasse meldden zich aan voor het admissie-examen der Militaire Akademie, doch werden niet geplaatst. Daar entegen werd 1 leerling opgenomen onder de volontairs bij den Infanterie-cursus, en werden twee leerlingen (een van de IVe en een van de Vc klasse) toegelaten tot de lessen der Vee artsenijschool. Het gedrag der leerlingen in het afgeloopen jaar is zeer voldoende geweest. Evenwel heeft de Commissie gevolg moeten geven aan hare bedreiging om de vergunning tot het overblijven tusschen 12 en 2 uren aan de buiten wonende leerlingen in te trekkenaangezien iu weer wil van de vermaning sommige dier leer lingen (vooral in de lagere klassen) misbruik bleven maken van het hun tot nog toe verleende voorrecht. (Zie Verslag vorige jaar). Inrichting der De lessen zijn alle gegeven op de wijze, tot Lessen. nu toe gebruikelijk. Alleen zijn de parallel- afdeelingen van klasse III, na het vertrek van den Heer von Baumhauer, voor het onderwijs der Staatsinrichting gecombineerd, omdat de Heer "VVunderlich slechts 6 uren 's weeks voor onze school beschikbaar had. De Heer van der Stempel zal hierin het voetspoor van zij nen onmiddellijken voorganger volgen, hetgeen als de klasse niet te groot is, zooals tegen woordig ook geen ernstig bezwaar oplevert.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 86