den daarvoor bestemden tijd, dus na een zesjarig verblijf op het Gymnasium de Universiteit kunnen bereiken Al de overigen, behalve twee die wegens ziekte en verandering van carrière het Gymnasium verlieten, dus een getal van 18, (van die in 1878 aankwamen zelfs a en) hebben in een of meer klassen twee jaren moeten blijven zitten, terwijl velen van hen, na op die wijze korteren of langeren tijd op het Gymnasium te hebben doorgebracht, de Studie hebben vaarwel gezegd. Reeds m ons verslag van January 1880 hebben wij gemeld dat ten deele wegens de uiterst geringe en gebrekkige kennis van de vakken voor de toelating vereischt, ten deele wegens^ den te jeugdigen leeftijd en daardoor te geringe ontwikkeling van velen der toegelateneneen dergelijk resultaat te voorzien was. Het laat zich echter aanziendat van hen die na 1880 tot de U klasse zijn toegelaten, eemgsints gunstiger cijfers zullen kunnen worden gemeld. Bij den aanvang van den nieuwen Cursus op 7 Sept. 1886 werd het Gymnasium bezocht door 64 leerlingen en wel: 9 in de L klasse, 11 in de 2e, 10 in de 3"' 18 m de 4», 9 in de 5e en 7 in de 6e klasse. Spoedig verliet 1 leerling van de le klasse het Gymnasium we gens zwakke gezondheid, en later nog 1 leerling van de J ®D 2 Va" de 26 klasse wegens verandering van woon- p aatszoodat er op het einde des jaars 60 leerlingen waren. 6 Aan den Heer Fockens, leeraar in de Ned.-en Hoogd. talen werd een verlof gegeven van 1 Mei 1886—1 Aim 1887 om te Berlijn zijne Studiën in de Hoogd-taal voort te zetten. Zijne lesuren in de Ned.-taal werden opgedra gen aan de HH. Dn. Bruins en De. Kreunen, terwijl als tijdelijk leeraar in de Hoogd.-taal werd benoemd de Heer J. H. Toole te Rotterdam. Onze tusschenkomst werd eens vereischt wegens een moeielijkheiddie met een der leeraren was ontstaan, die echter tot een bevredigend einde kon gebracht wor den, terwijl overigens, eene enkele afwezigheid wegens ongesteldheid uitgezonderd, Rector en leeraren zich met ijver konden kwijten van de hun opgedragen taak. De Heer A. Barenbrugh, die volgens den rooster als Curator aftrad, werd als zoodanig herbenoemd. Gebouw en leermiddelen bevinden zich in goeden toestand. Curatoren van het Gymnasium te Zutphen, T. K. M. vox BAUMHAUER, Voorzitter. M. MACKAY, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 81