4 oo elders m de gemeente. De Voorzitter der Gezond heidscommissie oordeelde het dus noodig den Adjunct- Inspecteur voor het Geneeskundig staatstoezicht Dr Post te verzoeken een bezoek aan deze stad te brengen, ten emde gezamentlijk een onderzoek in te stellen. Het onderzoek van bedoelden Douwesgang leerde echter, dat aldaar geene bepaalde oorzaken voor het ontstaan der ziekte waren te vinden, doch dat deze aan eene meer algemeene oorzaak: de aanhoudende droogte en den lagen waterstand moest worden toegeschreven. De meeste ge vallen waren echter van goedaardige natuur en slechts enkele sterfgevallen zijn ten gevolge der ziekte voorge komen, zoodat deze dan ook niet epidemisch behoefde verklaard te worden. Door het lid der Commissie, den Heer Sneltjes werden der Politie wenken gegeven voor het behoorlijk ontsmetten en zuiveren der woningen in den Douwesgang. De Commissie ontving in de maand September jl. van U ter inzage het rapport der Raadscommissie en de daar bij behoorende bijlagen, betrekking hebbende op de aanvragen tot concessie voor den aanleg eener drinkwa terleiding in deze gemeente. Hoewel door U en door de Raadscommissie geen advies van de Gezondheidscommissie omtrent deze zaak werd verlangd, heeft zij bedoelde stuk ken met belangstelling gelezen en, althans uit het Raadsverslag der dagbladen, vernomen, dat de voorloopige 5 concessie aan de Heeren van Wijk en van de Gevel werd gegund. Bij missive van Burgemeester en Wethouders van 4 November jl. werd aan onze Commissie een afschrift toegezonden van een brief van den Geneeskundigen Adjunct-Inspecteur Dr. Post betreffende het graven eener gracht om het terrein van het in aanbouw zijnde nieuwe Ziekenhuis en werd de Commissie uitgenoodigd U omtrent dat stuk haar advies te geven. De Commissie had daarop de eer U d° 10 November jl. No. 89 een schrijven toe te zenden, waarin zij als hare meening te kennen gaf, dat het graven der bedoelde gracht of sloot een geheel onnoodige en, onder omstandigheden voor de gezondheid nadeelige maatregel moest geacht worden zoodat zij meende U in overweging te moeten geven om maatregelen te nemen, ten einde de gracht alsnog te doen dempen. De Commissie ontving in antwoord op dit haar advies eenige stnkken benevens eene situatiekaart van het ter rein van U ter inzage en wel, ter begeleiding eener missive van Heeren Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis, waarin dezen trachtten de bezwaren van den Adjunct-Inspecteur en van de Gezondheidscommissie te weerleggen, onder anderen door de volgende opmerkingen: Zie liladz.y7!? van het Gemeenteverslag hiervoor (Burg. en Weth.)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 77