2. Idemrakende de gestichten binnen Zutphen, IIe deel, door Dr. W. J. A. Huberts. He herziening van dit IIe deel, werd door mij aangevangen en voortgezet. Gereed zijn de Oor konden van het AdamanshuisHeer Hendriks huis, Spittaal-Predikheerenklooster, Ouderconvent en Rondeel, terwijl het omvangrijke archief van het Isendoorn klooster in bewerking is, en 3. Een geschreven Inventaris van het Archief, die wordt hij gehouden. Van de Bibliotheek bestaan: 1. Een geschreven Catalogus en 2. Een dito, uitsluitend Zutphen en Gelderland betref fende. Wordende beide Catalogi aangehouden. Voor het Archief werden in den loop van het jaar aangekocht 1. P. C. Molhuijsen, Oirphede boeken van Deventer. Dev. 1845. 2. Mr. H. O. Feith Brieven van en aan Adolph, Graaf van Neuwenaar, Stadholder van Gelre, Zutphen en Overijssel, enz. over de Krijgsverrigtingen in 1585. 3. Varia gedurende de 18e eeuw. Verzameling van een 20tal gedrukte stukken meest betrekking hebbende op Zutphen en de Graafschap en particulieren. Als Geschenk werd verkregen: Van Burgemeester en Wethouders van Deventer: Ver volg van de Cameraars rekeningen van Deventer. Deel III. 2e stuk, 1337—1392. Voor de Bibliotheek werden ontvangen. 1. De Mededeelingen en Berigten van de Geldersch- Overijsselsche Maatschappij van Landbouw; 2. De handelingen en Werken van de Konk. Akademie van Wetenschappen; 3. Het Verslag van de Kamer van Koophandel en Fa brieken alhier, over 1885. 4. Van den Iieer L. A. F. H. Baron van Heeckeren do vervolgen van de Werken der Vereeniging tot be oefening van Overijsselsch Regt en Geschiedenis, en 5. Van de Fransche Commissie voor internationale rui lingen van Boekwerken te Parijs: Catalogus des Manuscrits Neerlandais de la Bibliothèque Nationale a Paris, par Mr. Gédéon Huet. Archiviste-Paléo- graphe. Paris 1886. Aangekocht werden 1. Vervolgen van het Woordenboek der Nederlandsche taalen 2. Vervolg van de Hansische Geschichtsblatter. Jaar gang 1885. Het Museum werd verrijkt door geschenken van diver sen van eenige Oud-Hollandsche en Vreemde munten en van den Heer Mr. D. Engelberts van eene teeke-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 74