132 In het afgeloopen jaar werden krachtens de Wet van 2 Juni 1875 StblNo. 95), door ons de navolgende ver gunningen verleend: 1aan J. J. Helmich tot het oprichten eener smederij 2. M. Berlijn tot het oprichten eener bewaarplaats van lompen, beenderen en huiden; 3. J. A. IJsseldijk tot het oprichten eener smederij; 4. E. Vrugtman J.Bzn. tot het oprichten eener slachtplaats 5. J. Remmelink tot het oprichten eener smederij 6. Albertus en Arnoldus Meerstadt tot het op richten eener vee- en slachtstal; 7. H. W. van Kuijk tot het oprichten eener koper en blikslagerij 8. de Firma Mispelblom en C\ tot hot plaatsen van een gaskrachtwerlctuig van twee paardenkrach ten tot het in beweging brengen van pomp- werktuigen in hunne distilleerderij 9. A. Withuis tot het oprichten eener varkens slachterij 10. B. A. Kleve tot het oprichten van eene zout fabriek, verbonden met eene kunst-mineraal- water fabriek en daarbij te plaatsen eene ver ticale stoommachine van zes paardenkrachten tot het drijven der verschillende werktuigen. 11. J. Geerlings tot het oprichten eener darmen- zouterij. Intrekking of wijzigingen van reeds verleende vergun ningen kwam niet voor. Eene nijverheids tentoonstelling werd niet gehouden. b. Verveening bestaat in deze gemeente niet. 133 c. Mijnwezen wordt hier evenmin gedreven. d. Visscherij. Slechts weinig ingezetenen vinden in dezen tak van nijverheid een middel van bestaan. De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1886 f 12556,54 III. Handel en Scheepvaart. a. Binnenlandsdie. handel. Marlden (niet vermeld in het Hoofdstuk XILandbouw en veeteelt). Aangevoerde hoeveelheden en besteede prijzen. Onder deze categorie bekleedden de doekmarkten ook in het afgeloopen jaar eene eerste plaats. Daarop werden aangevoerd: wit linnen 28117 slagel, middenprijs f 0,415 grijs 3725 0,35 pellen 2934 0,25, vertegenwoordigende alzoo eene waarde van f 20454, Ook op de botermarkten werden aanzienlijke hoeveel heden aangevoerd tot een gezamentlijk gewicht van 160000 KG. Den gemeente-ijker werden 2592 vaten voor den ijk aangeboden, waarvan 59 moesten worden afgekeurd. De aanvoer van de overige artikelen op de weekmark ten bleef vrij stationnair, waarhij echter nog op eene ver meerdering van den aanvoer van spek kan worden ge wezen. Uitgevoerd werden voornamelijk wijn, gedistilleerd, papier, meel en spek.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 68