118 Algemeene opmerkingen omtrent tuinbouw en bloemisterij. De Tuinbouw gaf in het afgeloopen jaar geene reden tot klagen, hoewel bij sommige groenten de nadeelige invloed van de ongunstige weersgesteldheid was waar te nemen. Het geheele jaar werden voor de producten van den tuinbouw goede prijzen gemaakt. Den 258teu Junj en Y0lgende dagen werd in de Buiten- Societeit alhier van wege de afdeeling Zutphen der Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde eene rozenten- toonstelling gehouden, waarmede Uwe Vergadering hare ingenomenheid had betoond door in de zitting van den 5den April 2 gouden medailles ter gezamentlijke waarde van f 100,— beschikbaar te stellen. Dat deze tentoon stelling ook verre buiten onze gemeente groote belang stelling verwekte, bewezen de inzendingen uit Apeldoorn, BarneveldBoskoopHilversumMaarden, Winterswijk en Zwollealsmede de talrijke bezoekers, zoowel vakmannen als particulieren, die haar kwamen bezichtigen. Niettegen staande het ongunstige weder, dat de opening onmiddellijk voorafging, mag zij dan ook zeer goed geslaagd heeten. Terzelfder plaatse werd den 30s^eu Augustus d.a.v. de jaarlijksche tentoonstelling der vereeniging Ploralia ge opend. Het prijzenswaardige streven dier vereeniging: bevordering van den zin voor het schoone onder de volks klasse ondervond ook thans de gewenschte medewerking. Van de 1100 stekken, die in het voorjaar aan 12S deel nemers waren uitgereikt, werden 800 welverpleegde bloe men en planten door 85 inzenders aan de commissie ge bracht. Boomgaarden worden hier niet aangetroffen, evenmin Boomkweekerijen van eenige beteekenis. 119 Houtteelt vindt hier niet plaats, uitgezonderd de ge wone aanpoot van IepenEsschenWilgen en Peppelen langs wegenwandelingen en weidelanden. Marken of gemeentegronden die vroeger zijn verdeeld of nog te verdeelen liggenbestaan niet in deze gemeente. Grond valt alhier niet meer te ontginnen, daar reeds voorlang alles productief gemaakt is. Duinbeplantingen en afzanderijen bestaan hier niet. Toestand van den veestapel. De toestand van den veestapel in het afgeloopen jaar mag gunstig genoemd worden. De handel in Rundvee ondervond door den verminder den omzet mtt het Buitenland eenige drukking, vandaar dan ook dat de vetweiderij geene voordeelige resultaten opleverde. De aanvoer van vee op de markten alhier vermeerder de en wel zóó, dat het in den loop van dit jaar bleek noodig te zijn, dat aan de veemarkt de bestaande stal ling vergroot werd. In het laatst van September werd dit werk aanbesteed en reeds in 't begin van November kon de nieuwe stal ling, die met den bestaand en nu één geheel uitmaakt, in gebruik gesteld worden. Opgave van het aantal dekhengsten, veulenmerrien veulens en werkpaarden; ezels en muilezels; springstie- ren, melkkoeien en melkvaarzen, kalveren en pinken, mestvee en trekossen, schapen, geiten en bokken; var kens, van het pluimvee en van de bijenteelt, te weten:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 61