106 Voor verdere bijzonderheden hebben wij de eer te verwijzen naar het verslag van Heeren Curatoren, het welk als bijlage C hierachter is gevoegd. VIII. Kunsten en wetenschappen. Teeken-, beeldhouw- of bouwkundige scholen bestaan in deze Gemeente niet. De Muziekschool genoot tot 1 Augustus 1886 eene subsidie van f 2500,— 'sjaars of f 1458,33 Sedert 1 Augustus a f 3000,'sjaars, (vol gens Uw besluit van 9 November 1885,) of 1250,- Alzoo over 1886 f 2708,33 Tot 1 Augustus bedroegen de verdere kos ten voor de Gemeenteals van lokaalhuur, onderhoud van lokalen en meubelen, vuur en licht300,18-' Sedert de toekenning der subsidie van f 3000,voor ziet de school in al hare behoeften. Ofschoon het aantal leerlingen toenemende isverkeeren de financien der school niet in gunstigen toestand. Deels om daaraan te gemoet te komenwerd in Uwe Vergadering van den 2den Augustus haar Reglement eenigszins gewijzigd en wel hoofdzakelijk de bepaling aangaande de schoolgelden. Daar het tekort ook grootendeels een gevolg was van buitengewone uitgaven, mag verwacht worden, dat deze maatregel het gewenscht gevolg zal hebben. De school is thans tot tevredenheid der Commissie ge vestigd in een gebouw in de Waterstraat. De navolgende vereenigingen alhier gevestigd, stellen 107 zich de bevordering van kunsten of wetenschappen ten doel, als: Maatschappij tot bevordering der Toonkunst(afdeeling Zutphen), welker doel genoegzaam door den naam wordt aangegeven Picturadoor het houden van tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen de bevordering van de schilder- en teekenkunst beoogende; Oefening kweekt kennisZanglust en A.D.V.E.N.D.O ter bevordering van muziek en zang; Polyhymnia tot oefening in de uiterlijke welsprekend heid; Genootschap tot beoefening van natuurkundige weten schappen (Physica) en Kring voor wetenschappelijk onder houd; Nederlandsche Maatschappij van Tuinbouw cn Plant kunde; (afdeeling Zutphen), wier namen alle genoegzaam het doel der vereeniging doen kennen. Verder is alhier een Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen gevestigd. Daaraan zijn ver bonden, doch onder een afzonderlijk bestuur, eene Volks leesbibliotheek waarvan druk wordt gebruik gemaakt en eene Volkszangschoolvan welke reeds onder V van dit Hoofdstuk is melding gemaakt. Ten slotte vermelden wij de Vereeniging van Garan ten welke zich ten doel stelt hier tooneelvoorstellingen en andere openbare vermakelijkheden te doen houden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 55