98 Evenwel is op de begrooting voor het loopende jaar de betrekkelijke post voor „Memorie" uitgetrokken, zoodat bij veranderde omstandigheden de gelegenheid om subsidie te verstrekken geopend blijft. IV. Scholen volgens de wet tot regeling van het middelbaar onderwijs. a. Burger-Avondschool. Het onderwijs aan deze school werd met voldoenden uitslag gegevenzelfs waren de resultaten van het ge houden eindexamen bijzonder bevredigend. 41 nieuwe adspiranten voor het bijwonen der lessen meldden zich aan, waarvan 32 konden worden toegelaten; dientengevolge ving de nieuwe cursus met 91 leerlingen aan. De bezwaren ontstaande door het ontijdig verlaten der school, ten einde de betaling van den tweeden ter mijn van het schoolgeld te ontgaan, waarop door de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs in haar als bijlage D hierachter gevoegd jaarverslag wordt gewezen, hebben in onze vergaderingen een punt van ernstige bespreking uitgemaakt. Het aantal gratis leer lingen was 41. b. Hoogere-Burgerschool (met vijfjarigen Cursus). Ook aan deze school leverde het onderwijs voldoende resultaten op; van de 70 leerlingen, die aan de over gangsexamens deelnamen, konden 51 tot lioogere klassen worden bevorderdterwijl van de 8 leerlingen, die aan het eindexamen deelnamen7 het Getuigschrift verwier- 99 ven. 24 leerlingen, waaronder voor het eerst ééne vrou welijke, werden tot den nieuwen cursus toegelaten. 4 leerlingen werden door ons van de betaling van school geld vrijgesteld. De nieuwe Cursus begon met 90 leer lingen. Ook de opmerking nopens den duur der kleine vacan- ties door de Commissie in haar verslag gemaakt werd door ons overwogen. Landbouwscholen, scholen voor de zeevaart of gestich ten voor doofstommen en blinden zijn in deze Gemeente niet aanwezig, evenmin als bijzondere inrichtingen voor Middelbaar Onderwijs. Aan subsidie van het Rijk werd voor de Hoogere Burgerschool 7000,— ontvangen. Zoowel de Hoogere-Burgerschool als de Burger-Avond school zijn gevestigd in het gebouw in de Waterstraat. Omtrent den toestand daarvan hebben wij de eer te verwijzen naar het dienaangaande medegedeelde ondei Hoofdstuk V hiervoor. De Commissie van Toezicht betoogt in haar verslag de wenschelijkheid der stichting van een afzonderlijk verblijf voor den Amanuensis; voorloopig wenschen wij deze zaak evenwel nog aan te houden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 51