84 De Adjudant-Onderofficier titulair G. A. Petersen werd gemachtigd, gebruik te maken van de bevoegd heid, verleend bij Koninklijk besluit van den 2en Juli 1886 (Stbl. No. 117) tot het gedeeltelijk vergulden van het hem verleend eereteekenterwijl de Kapitein-kwar tiermeester D. Croese het recht verkreeg het cijfer XL in zijn eereteeken te verwisselen tegen het cijfer XLV. Het aantal vereenigingen tot bevordering van 's Lands weerbaarheid hier ter stede werd in het afgeloopen jaar met eene vermeerderd, welke den naam „Concordia" voert. Naar aanleiding van het Koninklijk besluit van den 12™ Mei 1867 (Stbl. No. 49) werden hare statuten bij Koninklijk besluit van den 19™ Juli 1886 No. 17 goedgekeurd. Te zamen tellen de vereenigingen thans ongeveer 150 leden, welke zich luidens de ingekomen verslagen regelmatig en met goed gevolg in het schieten oefenen, deels op de banen aan den „Laatsten Stuiver" in de gemeente Gorssel, deels op die nabij het fort „de Pol", deels in het Hoornwerk. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke zaken. Het getal der alhier bestaande Kerkgenootschappen is 6, als: de Nederduitsch-Hervormde gemeente met 5 leeraren en twee kerkgebouwen; 85 de Evangelisch-Luthersche gemeente met 1 leeraar en 1 kerkgebouw; de Doopsgezinde gemeente met 1 leeraar en 1 kerk gebouw de Christelijk-Gereformeerde gemeente met 1 leeraar en 1 kerkgebouw; de Roomsch-Katholieke gemeente met 1 pastoor, 2 ka pelaans en 1 kerkgebouw; de Nederlandsch-Israëlietische gemeente met 1 voorgan ger en 1 kerkgebouw. De verdeeling van de bevolking naar de kerkelijke gezindten is opgenomen op bladzijde 3 van dit verslag. De in die opgave voorkomende Waalsch-Hervormden, Remontstranten en Hersteld-Lutherschen vormen geene gemeenten. Door de gemeente werden geenerlei uitgaven gedaan voor den openbaren eeredienst. In overeenstemming met de adviezendaaromtrent door ons gegeven, werd de vereischte Koninklijke mach tiging verleend tot aanvaarding der navolgende lega ten als: één, groot f 150,door wijlen den Heer J. H. "Weevers vermaakt aan het Bestuur van de Diaconie der Nederd. Herv. Gemeente; één, groot f 500,-door wijlen den Heer Th. Kroes mede vermaakt aan genoemd Diaconie bestuur één, bestaande in eene jaarlijksche grondrente groot 50,door wijlen J. J. A. E. C. S. Baronesse van Dorth tot Medler vermaakt aan het R. C. Par. Kerkbestuur, ten behoeve van het onder zijn beheer staand Sint Hubertus gesticht; één, bestaande in een huis, kadastraal bekend gemeente

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 44