82 HOOFDSTUK VII. Nationale Militie en Schutterij. a. Nationale Militie. Aandeel der gemeente in de lichting37 Ingeschrevenen in de gemeente, waarnaar het aan deel is berekend129 Ingelijfden bij de landmilitie37 Ingelijfden bij de zeemilitie b. Schutterij. Werkelijke sterkte der schutterij in de gemeente: Actief273 Reserve267 Te zamen 540 Actieve sterkte der schutterij bij de wet gevorderd 273 Sterkte van clen eersten ban der Schutterij. Actief223 Reserve 252 Te zamen .475 Excersitien en schietoefeningen hadden door de leden der dienstdoende schutterij geregeld plaats. Het Kader en de le Kompagnie, uitsluitend samenge- gesteld uit gewezen militairen, werden bewapend met geweren klein kaliber, welke daartoe uit 's Rijks maga- 83 zijnen werden verstrekt. Na afloop der zomeroefeningen werden deze geweren ingenomen en in het magazijn der schutterij opgelegd. Bij het corps Officieren hadden de navolgende muta- tien plaats De Kapitein J. J. Paehlig werd bij Koninklijk be sluit van den 8en Januari 1886 No. 1 op zijn verzoek eervol ontslagen. Dientengevolge werden bij Koninklijk besluit van den 5en Februari d.a.v. No. 1 bevorderd: de le Luitenant Mr. M. Colthoff tot Kapitein, de 2e Lui tenant Mr. J. J. Henny tot lei1 Luitenant, terwijl Jhr. F. A. Coenen in diens plaats tot 2cn Luitenant werd benoemd. Bij Koninklijk besluit van den 15en Juni 1886 No. 19 werd de 2e Luitenant L. Albers bevorderd tot len Lui tenant, terwijl bij Koninklijk besluit van den 7en Juli d.a.v. No. 26 de schutter Jhr. R. A. van Holthe tot Echten tot 2en Luitenant werd bevorderd. Ten slotte werd bij Koninklijk besluit van den 6en December 1886 No. 12 aan den len Luitenant Dr. D. Bruins op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend onder ge houdenheid, dat hij de op hem uit kracht der wet nog rustende verplichtingen als gewoon lid der schutterij vol- brenge, tevens werd in zijne plaats bevorderd tot len Lui tenant de 2e Luitenant H. Evekink Jr. Het eereteeken tot belooning van eervollen, langduri- gen, werkelijken dienst bij de schutterijen werd bij Ko ninklijk besluit van den 31cn October 1886 No. 23 toege kend aan J. E. Peters en H. A. Heijhoff beiden muzikant met den rang van Sergeant-majoor, alsmede aan H. Hendriks, hoornblazer bij de dienstdoende schut terij.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 43