80 1 wegens overtreding der wet tot bescherming van dier soorten, nuttig voor landbouw en houtteelt; 12 wegens overtreding der wet op den kinderarbeid; 2 wegens overtreding der wet op de jacht en visscherij 401 wegens het zich in kennelijken staat van dronken schap bevinden op den openbaren weg; 20 wegens het in kennelijken staat van dronkenschap verstoren der openbare orde; 1 wegens het tappen en verkoopen van sterken drank in het klein in een lokaal, waarvoor geene vergun ning was verleend en 459 wegens politie-overtredingen en strafbare feiten van verschillenden aard. Brandwezen. De brandbluschmiddelen werden op gezette tijden on derzocht, waarbij ze een enkel klein gebrek, dat ten spoedigste werd hersteld, uitgezonderd steeds in goeden staat werden bevonden. Het materieel der gemeentelijke brandweer bestaat uit 9 brandspuiten, 4 vaste aanjagers met de daarbij behoo- rende slangenwagens en 1 vervoerbaren aanjager, die respectievelijk gestationneerd zijn op de Nieuwstad, het Broederenkerkplein, den Boompjeswal, in de Hoven, op den Molenbeek, den Paardenwal en buiten de voormalige Yischpoort. Bovendien zijn in de gemeente nog aanwezig brand spuiten van 't Garnizoen en van de beide Zutphensche Assurantie-Maatschappij en. Behoudens het toezicht van Burgemeester en Wethou ders en het opperbevel van den Burgemeester ingeval 81 van brand ingevolge de bepalingen der Gemeentewet, is het beheer over de brandbluschmiddelen en het bevel over het personeel opgedragen aan een Generalen Brand meester, bijgestaan door 2 Adjunctendie tijd noch moeite ontzien om de hun opgedragen belangen te behartigen. Het personeel bestaat uit 12 Opperbrandmeesters27 Brandmeesters, 24 Pijpmeesters, 23 Lantaarn- of Fakkel dragers en circa 400 manschappen, alsmede uit een korps Weermannen. Bovendien bestaat in de gemeente nog eene vrijwillige brandbrigade onder bevel van den Heer Ch. M. Henny. De geaffecteerden beneden den rang van Brandmeester ontvangen des verkiezende voor tijdverlies bij schouwingen en ingeval van brand eene schadeloosstelling in geld. De overige betrekkingen worden zonder bezoldiging waarge nomen. Dankbaar kunnen wij vermelden dat in het jaar 1886 de gemeente van brand of ander onheil verschoond bleef. De straatverlichting geschiedde evenals reeds verschei dene jaren door gas uit de Gemeente-gasfabriek. De kosten der politie, brandweer en straatverlichting hebben bedragen: Die der politief 15085,33 brandweer424,75 straatverlichting8127,56s Totaal 23637,64s Persoonlijke diensten tot handhaving der openbare orde in het algemeen belang werden van de inwoners niet gevorderd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 42