78 In de Volksgaarkeuken waren steeds tegen billijken prijs goede spijzen verkrijgbaar. Voor hetgeen met betrekking tot de zorg voor het drinkwater is verricht, hebben wij de eer te verwijzen naar het verslag der Gezondheidscommissie. i. Gezondheidscommissie. Overeenkomstig de voor dit college vastgestelde ver ordening bestaat het uit zeven leden: één rechtsgeleerde, twee geneeskundigen, twee natuur- of scheikundigen en twee bouwkundigen. De Commissie benoemt nit haar midden den Voorzitter en den Secretaris. Door het overlijden van den Heer B. Berkhout, in wien de Commissie een gewaardeerd lid verloor, ontstond eene vacature, welke op het einde des jaars niet was vervuld, daar de Heer D. Lijsen voor zijne benoeming had bedankt. Uit het verslag der Commissie, hetwelk als bijlage B hierachter is gevoegd, zal Uwe Vergadering blijken, dat zij de gewichtige belangen, die aan hare zorgen zijn toevertrouwd, met grooten ijver blijft behartigen. HOOFDSTUK VIJ. Gfemeente-TPolitie. Opgave van het getal en de bezoldiging van commis sarissen, inspecteurs en agenten van politie. 79 Alleen onder het personeel der agenten kwam in het afgeloopen jaar eenige mutatie voor; drie hunner verlie ten den dienst, waarvoor drie anderen, allen reeds eenigennate met den politiedienst vertrouwd, werden aan gesteld. Rangverhooging kwam niet voor. Over 't algemeen mag omtrent de bekwaamheid en geschiktheid van het personeel een gunstig oordeel wor den uitgesproken, hetgeen zeer zeker ook te danken is aan de uitstekende leiding door den Commissaris van Politie; aan het preventieve deel zijner taak wijdde het steeds de gewenschte zorg en waar des ondanks toch overtreding plaats greep, werd met gepaste gestrengheid opgetreden. Buitengewone maatregelen waren ook in het afgeloopen jaar niet noodig. Onder toezicht van den In specteur werd zoowel de dag- als de nachtdienst door het corps agenten waargenomen, zoodat nacht of stille wachten hier niet aanwezig zijn. Door de politie werden 896 processen-verbaal opge maakt en wel: Getal. Bezoldiging. Commissarissen 1 2200, 1 1000, Agenten le klassewaarvan 1 met den titel van ad spirant-inspecteur 2 1100, -- Agenten 2e klasse 4 2100, 3e n 14 7000,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 41