70 re werkzaamheden te doen, om het Gemeentebestuur het bewijs te leveren, dat uit door hen aan te wijzen bron nen, zoo mogelijk op het grondgebied dezer gemeente, voortdurend in voldoende hoeveelheid bron- of welwater kan geleverd worden, dat naar het oordeel der Gezond heidscommissie aan billijke eischen van zuiverheid vol doet. Wij hopen in een volgend verslag te kunnen mededeelen, dat de pogingen van genoemde heeren in deze met een gunstigen uitslag zijn bekroond. In haar verslag, hetwelk als bijlage B hierachter is gevoegd, maakt de Plaatselijke Gezondheidscommissie de opmerkingdat haar advies in deze zaak niet is gevraagd. Het zij ons vergund naar aanleiding daarvan Uwer vergadering te herinneren, dat op de concessie-aanvrage voor eene drinkwaterleiding door den Heer Schomerus te Rotterdam reeds door de Gezondheidscommissie o.a. als haar oordeel was te kennen gegeven, dat eene der gelijke inrichting alhier overbodig is. b. Heerschende Ziekten. In 1886 kwamen voor: 18 gevallen van Fehris Ty- phoidea, waarvan één met doodelijken afloop, 13 geval len van Diphtheritis3 van Typhus en 1 geval van Mazelen. Verder is deze Gemeente van besmettelijke ziekten verschoond gebleven. Van Gemeentewege werden, ter voorkoming van ver dere uitbreiding, alle mogelijke voorzorgsmaatregelen genomen, vooral in de geringe buurten in ruime mate de ontsmettingsmiddelen toegepast en kosteloos de noodi- ge hulp verleend. 71 Nadere bijzonderheden vindt Uwe vergadering vermeld in het verslag der Plaatselijke Gezondheidscommissie. c. Begraafplaatsen. In deze gemeente bestaan twee begraafplaatsen, n.l. 1. eene Algemeene Begraafplaats buiten de voormalige Laarpoort. 2. eene Begraafplaats voor Israëlieten buiten de voor malige Spittaalpoort. De eerste is in twee hoofdafdeelingen verdeeld, waar van de eene bestemd is voor Protestanten, de andere voor Roomsch-Katholieken. Elke hoofdafdeeling is ver deeld in vier klassen. Het volgende aantal lijken werd in hot afgeloopen jaar op beide begraafplaatsen ter aarde besteld a. Op de algemeene begraafplaats, afdeeling Protestanten334 Roomsch-Katholieken 86 b. Op de begraafplaats voor Israëlieten 7 Te zamen 427 Beide begraafplaatsen verkeeren in goeden staat en voldoen aan de behoefte, zoodat wijziging in de inrich ting of uitbreiding niet noodig was. d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigengestichten. In het Oude en Nieuwe Gasthuis alhier, waarin een Ziekenhuis en een Krankzinnigengesticht onder één be heer vereenigd zijn, werden in 1886 verpleegd:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 37