68 Van compost gemidd. f 2,40 per M3, 448 perceelenf 4815,50 Verkoop van beer 1031 M3 a f 2,70 2793,70 Huur van bakken169, Restitutie van particulieren voor bet le digen van beerputten (water)105,30 Verkoop van lompen en botten 115,86 Waarde der mest gebruikt voor gemeen tegronden 125, De totale ontvangsten bedroegen 8124,36 Waarvoor op de Gemeentebegrooting was geraamd8344, HOOFDSTUK Vla, Medische iPolitie. a. Toestandenwelke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. Voor de reinheid der openbare straten en pleinen is in het afgeloopen jaar wederom behoorlijk zorg gedragen, terwijl ze gedurende de groote zomerhitte ter bevordering der frischheid werden besproeid. De toestand van riolen en goten is alleszins voldoende en de lediging der zink putten vindt geregeld plaats. De verplaatsing van de Veemarkt naar de daarvoor ingerichte' ruimte bij liet Coenenspark heeft zeer veel tot de openbare reinheid bijgedragen. Het ophalen van de asch en vuilnis, als- 69 mede het ledigen van de op straat van gemeentewege geplaatste vuilnisbakken, heeft op tijd plaats gehad, zoo ook het verwisselen der privaattonnen. De inrichting der openbare gebouwen mag uit een hygiënisch oogpunt beschouwd in 't algemeen zeer vol doende worden genoemd. De inrichting en reinheid der openbare scholen mag alleszins voldoende heeten. Ook omtrent de bijzondere scholen zijn ons daarover met uitzondering van eene enkele geene ongunstige opmerkingen ter oore gekomen. Aan de openbare school C op de Nieuwstad werden op voorstel der Plaatselijke Gezondheidscommissie eenige luchtroosters dicht gemaakt, wijl de Commissie daarin een middel meende gevonden te hebben tegen eene on der de leerlingen dier school algemeen heerschende ver koudheid. Voor bijzonderheden aangaande het tonnenstelsel en de inrichting van gemeente-gebouwen hebben wij de eer te verwijzen naar hetgeen daaromtrent is medegedeeld onder Hoofdstuk V hiervoor. Voor den aanleg en de exploitatie eener drinkwater leiding in deze gemeente waren in den aanvang van het jaar 1886 drie concessie-aanvragen ingekomen. Alle werden gesteld in handen eener commissie uit Uw midden, welke in haar rapport het tot stand komen eener zoodanige inrichting alhier hoogst wenschelijk oor deelde. Overeenkomstig haar voorstel werd in Uwe vergadering van den 4cleu October 1886 aan de Heeren J. C. v. Wijk en G. v. d. Gevel te Rotterdam eene voorloopige concessie verleend voor den tijd van zes maandenten einde hen in staat te stellen, op hunne kosten en risico de noodige opnemingen en verdc-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 36