64 groepen te dicht zijn, waardoor de hoornen en planten niet voldoende licht en lucht ontvangen, dus ziekelijk worden en eindelijk sterven. In het Coenenspark werd niets veranderd, doch ook hier blijkt het noodig, het onderhout gedeeltelijk te ver nieuwen, daar door den weelderigen groei der iepen te veel schaduw wordt veroorzaakt, hetgeen natuurlijk na- deelig op het onder staand plantsoen werkt. Op den Boompjeswal werden eenige linden en op den Graaf-Ottosingel eenige zware iepen omgehakt. Bij de Groote Kerk werd eenig nieuw plantsoen aan gelegd; ook werden eenige hoornen en heesters hij de David Evekink-stichting geplant. Voor het onderhoud der plantsoenen werd besteed f 2657,41. Voor het aanleggen van idem f 400, Begraafplaatsen. De omrastering der Israëlietische Begraafplaats werd gedeeltelijk vernieuwd en geverfd. De kosten van onderhoud der begraafplaatsen hebben bedragen Van de Algemeene begraafplaats f 831,485 Van de Israëlietische begraafplaats f 84,05. Openbare verlichting. Het getal gaslantaarns werd vermeerderd tot 367. De verlichting geschiedde gedurende 812757 uren. De kosten bedroegen f 8127,565. 65 Brandbiuschmiddelen. Deze verkeeren in goeden toestand. De aanwezige waterbuis voor den aanjager bij de Marschpoortbrug werd vernieuwd. De kosten van onderhoud hebben bedragen f 173,75. Gemeente-reiniging. De toepassing van het tonnenstelsel bij particulieren nam gestadig toe. Het aantal der geplaatste tonnen vermeerderde tot 1735. Daarvan zijn geplaatst in de privaten van openbare gebouwen en scholen97 Kazerne en stallen38 Gestichten72 In openbare privaten12 en in particuliere woningen1516 Voor het ververschen der tonnen in privaten van wo ningen, waar besmettelijke ziekten heerschen, en van die in het hospitaal wordt een afzonderlijk stel tonnen ge bruikt met eene bijzondere kleur geverfd en gemerkt. Voor het verwisselen en vervoer der tonnen is de Ge meente in drie afdeelingen verdeeld. Iedere afdeeling wordt bediend door twee werklieden in dienst der Ge meente en een voerman met paard en twee wagens. Als regel geldt, dat het verwisselen en wegvoeren der tonnen in iedere afdeeling in den voormiddag moet geschieden. Het reinigen der tonnen geschiedt op de mestplaats met zorg en onder ruime toepassing van carbolzuur. De werklieden worden betaald met f 6,per week.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 34