62 De brug of duiker in den nieuwen Buitensingel. Duikers: 1 in den weg naar Laren. 1 in den Warnsveldsclien weg tot afwatering van het Galilee. 3 in den Yierakkerweg. 1 in de Berkelwandeling tot afwatering der Berkel- weiden achter de lunetten Coehoorn. Bij de gedeeltelijke vernieuwing van het bovendek der IJsselbrug bleek, dat ook het onderdek belangrijke her. stellingen en vernieuwingen vorderde. Ook een groot gedeelte der verhoogde voetpaden vorderde vernieuwing. Het bovendek der brug bij den Graaf-Ottosingel werd vernieuwd. De ijzeren draaibrug over de Noorderhaven werd ge verfd. De kosten van onderhoud der IJsselbrug bedroegen f 3081,90. Het totaal der kosten voor alle bruggen f 3544,43. Langs de Noorderhaven werd eene nieuwe bestrating gelegd. Bij gelegenheid dat van wege het Rijk de vaargeul bij de IJsselbrug werd uitgediept werd met het Bestuur van 's Rijkswaterstaat overeengekomen, het uitkomende zand te doen vervoeren naar en te doen strekken tot op- en aanvulling der watervlakte tusschen de beide kribben boven den havenmond. Met den aannemer van dat Rijkswerk werd eene over eenkomst gesloten tot verder ophoogen en égaliseeren van dat terrein en het maken eener oevervoorziening van 63 rijswerk. Op die weinig kostbare wijze is de Gemeente in 't bezit gekomen van eene voldoende lage losplaats aan de rivier bij de Noorderhaven, en is daardoor voor- loopig afgezien van het maken eener zoodanige losplaats in de Haven. De kosten voor aanleg van havens beliepen f 6849,945 Die voor onderhoud 692,64 Wandelplaatsen en Plantsoenen. De plantsoenen, welke de gemeente bezit, werden zoo veel mogelijk in goeden staat onderhouden. Door de in de vorige jaren gedane aanplantingen van iepen, linden en eenige kastanjes langs de verschillende wegen en wandelingen, was er aan deze jonge hoornen veel te snoeien. Over 't algemeen kan geconstateerd worden dat deze aanplantingen uitnemend voldoen. Door den aanleg van eenen grintweg naar de nieuwe mestplaats, werden hier ook hoornen geplant, en wel jonge eiken heesters. Die groeien echter niet goed, bijna alle zijn ze ziekelijk, terwijl reeds verscheidene dood zijn. Hoogst waarschijnlijk moet de oorzaak hiervan ge zocht worden in de aanwezigheid van stoffen in den grond, die de eiken in hun groei belemmeren. Jonge iepen hier tusschen geplant gedijen goed. De planting van jonge Larix Europea tusschen de iepen voldoet niet aan de verwachting, daar de eerstgenoemde in hunne jeugd, vooral aan veel bezochte wegen veel te lijden hebben. Op de Begraafplaats werden eenige boomen wegge hakt de noodzakelijkheid hiervan doet zich meer en meer gevoelen, omdat, nu alles groot is, verscheidene

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 33