58 Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Daartoe behooren De oude IJssel en de Voorstondenschebeek. De Hoendernesterbeek. De Tichelbeek. De Polbeek. De Berkel en de laken buiten de voormalige Laar-, Spittaal- en Nieuwstadspoortvoor zooverre deze niet langs particuliere eigendommen strekken. De Berkel of Molenbeek binnen de stad. De Hoendernestersluis in den Vliegendijk. De sluis in de lage waarden. De sluis op de Marsch in de Hel. De drie sluizen aan de Binnengracht. Het sluisje of waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch. Het sluisje of waterkeerende duiker in de lunette Coe- hoorn achter den Heer Dop. Het sluisje in den dam langs de Berkel achter de bleekerij van Reinders in de monding der lamme Berkel. De waterkeerende duiker in den Deventerweg aan het einde der lamme Berkel. De twee waterkeerende duikers in het Coenenspark en de Havenstraat. De waterkeerende duiker in den Warnsveldschenweg bij de bleekerij van Lenderink. De ijzeren afsluiters der riolen in den Deventerweg, de Spittaal straatPolsbroek en Groensteegdienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. Een sluisje in den Zomerdijk aan den Emmerikschen- weg in gemeenschap met Henny c.s. 59 De stuw in het riool achter het Gasthuis. De schotbalken voor den Emperduiker. Het onderhoud bestond hoofdzakelijk in het gangbaar houden der windwerken en afsluitingen, het dichthouden der schuiven en afsluitingen met het teeren en breeuwen daarvan. De verschillende waterleidingen werden schoongemaakt en voor zoover noodig uitgediept en verkeeren in goeden toestand. De kosten hebben bedragen f 677,79. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Bruggen, Havens en bijbehoorende werken. De waterhoogten op den IJssel werden dagelijks des morgens ten 8 ure aan de Rijkspeilschaal opgenomen en zijn vermeld in de hierbij gevoegde tabel, waaruit blijkt dat gedurende het jaar 1886 geen buitengewoon hooge of lage standen zijn voorgekomen. De hoogste stand is waargenomen op 28 Maart en be droeg 6,74 -+- A.P. of 4,02 ,-+• Z.P. en de laagste stand op 15 October, welke 3,32 -t- A.P. of 0,60 -+- Z.P. bedroeg.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 31