56 Kerkbestuur, kon aan den reeds lang uitgesproken wensch tot verbetering van het kerkplein bij de Groote Kerk worden uitvoering gegeven. De aanwezige afsluit- palen werden weggeruimd en rondom de kerk de bestra ting vernieuwd tot zoodanige breedtedat dit plein bere den kan worden. Het overige gedeelte werd beplant of met gazon voorzien. Behalve de reeds genoemde werden ook op verschil lende plaatsen tot verbetering van den afvoer van straat water nieuwe riolen gelegd, verbonden met straatputten voorzien van zelf werkende luchtafsluiters en wel als volgt: In de Schoolstraat in de Hoven, op de Kieuw stad bij de manége en bij de Zevennotenboomstraat, op de Markt bij het Telegraafbureau, óp het Stationsplein bij Stevens, in de Turfstraat, in de Yaaltstraat, in de Polsbroek en bij den Graaf Ottosingel. Ingevolge bekomen machtiging van den Minister van Justitie, werd de bestaande dam in de gracht bij de nieuwe cellulaire gevangenis weg gegraven en verplaatst recht tegenover het gebouw in het verlengde van de Wambuisstraat. In dien dam werd een nieuw duiker riool gelegd en de nieuwe toegang bestraat met voor handen Rijksmaterieel. Zijn er nog op verschillende plaatsen vérbeteringen noodig, in het algemeen verkeeren de bestratingen in voldoenden toestand. Met den Heer Dop werden onderhandelingen gevoerd, over wijziging van de rooiing langs den Deventerweg en ruiling van grond tot aanleg van een nieuwen weg over den Rozenhof, een en ander in verband met den geprojecteerden verlengden Coehoornsingel. 57 De benoodigde materialen werden na gehouden open bare inschrijving geleverd: De straatklinkers voor f 11,34 per 1000. De ben-ahinkeien 49, De rioolbuizen in afmetingen van 25, 20 en 15 c. M. voor f 1,20, f 0,90 en f 0,60 per M. De uitgaven hebben bedragen voor onderhoud f 9577,97s Voor aanleg en verbetering5951,61 Gedurende het jaar 1886 werden 158 aanvragen of kennisgevingen omtrent het bouwen of het veranderen van werken aan of in den openbaren weg behandeld. 18 gebouwen en woningen werden afgebroken en her bouwd, en 67 geheel nieuwe woningen gesticht. Wegen en Voetpaden. De wegen werden naar behooren onderhouden en verkeeren over het algemeen in goeden toestand. De Yierakkerweg werd over eene lengte van 300 Meter met puin en sintels verhard. Het is noodzakelijk dat op dezelfde wijze wordt voortgegaan, ten einde de klachten over het onvoldoende van dien weg te doen op houden. Yan den weg over den Vliegendijk werd een gedeelte op nieuw bestraat met rijsporen van bazaltkeien. Die weg heeft door aanhoudend zwaar vervoer van den steenoven veel te lijden en het is wenschelijk, dat met het bestraten der sporen worde voortgegaan. In verband met den bouw van het nieuwe Ziekenhuis werd een plan gemaakt tot aanleg van een nieuwen weg of singel van den Deventerweg naar de Laarpoort. De kosten van onderhoud der wegen hebben bedragen f 2685,065. 5

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 30