54 N°. 28 pomp bij de Diezerbrug. 29 in de Naadzak. 30 in de Polsbroek. 31 in de Donkeresteeg. 32 buiten de Vischpoort. 33 op het Oude Wed bij de Berkelkade. 34 in de Hoven bij school F. 35 in de Melatensteeg. 36 op den Paardenwal. 37 in de Krintensteeg. 38 in de Polsbroek bij den Tadamasingel. 39 op het Oude Wed bij de Brugstraat. 40 aan den Martinetsingel bij de Walstraat. 41 in het Achterom bij de Nieuw stad. 42 in de David-Evekinkstraat bij school G. 43 aan de IJsselkade bij de rivier. De vier laatsten dienen alleen voor schrob- en sproei- water. Op het Oude Wed werd eene nieuwe pomp geplaatst. Gedurende den lagen waterstand in Augustus werden in de welputten bij de pompen in het Heukerstraatjeop de Laarstraat en op het Rijkenhagen diepe pijpwellen ingebracht. Wegens het uitzicht op de daarstelling van eene hoog druk waterleiding binnen de Gemeente werden verdere proefnemingen gestaakt. De kosten van onderhoud bedroegen f 730.005 H. Straten, Pleinen en Riolen. Het onderhoud der bestratingen geschiedde naar be- hooren en op verschillende plaatsen werden belangrijke 55 verbeteringen aangebracht ook door het maken van af- voerriolen en straatputten. Bij de aanschaffing van het benoodigde nieuwe mate rieel voor de bestratingen bij de Hborderhaven werd door U bepaalddat dit nieuwe materieel in hoofdzaak binnen de bebouwde kom kon worden gebruikt en het daarvan goed uitkomende bij de haven. Dientengevolge konden op verschillende plaatsen hoogst noodzakelijke verbeteringen worden aangebracht. Zoo werden in de Bakkerstraat en op de Berkellcade de oude bestratingen vervangen door nieuwe keibestratin gen met Ben-ahinkeiennadat te voren in de Bakker straat een nieuw afvoerriool met straatputten was gelegd. In de Kolenstraat en de Melatensteeg werden nieuwe afvoerriolen gelegd en de oude veldkeien bestrating vervangen door nieuwe klinkerbestratingen. Tengevolge van de bebouwing en uitbreiding, werd het laatste gedeelte van den Deventerweg watervrij op gehoogd en met een verhoogd voetpad van klinkers en eene nieuwe keibestrating voorzien. Evenzoo werden langs de nieuw gebouwde woningen aan den Emmerikschen weg, de LunettestraatVijfmor genstraat, Wambuisstraat en Graaf Ottosingel nieuwe voetpaden van klinkers gestraat. Langs den Coehoornsingel werd een verhoogd voetpad aangelegd en begrint. Langs den Martinetsingel werd een nieuw voetpad bestraat en de singel in de nabij heid van het nieuw te stichten rechtsgebouw op voor- loopige wijze verhard met grint. In de Lievevrouwenstraat werd het voetpad verbreed en opnieuw met klinkers bestraat. Tengevolge der gevoerde onderhandelingen met het V y) Y) n t) n V Y) Y) D •n Y) Y) Y> Y)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 29