48 b. Gebouwen en inrichtingen voor den Gemeentedienst. Deze zijn de volgende 1. De woning van den concierge van het Gemeentehuis aan het Kerkplein. 2. De Stadstimmerwinkel met de bijbehoorende lokalen aan het Kerkplein. 3. De waag onder den Wijnhuistoren. 4. Het Wijnhuis, waarin het bureau van Politie met de wachtkamers en de arrestantenlokalen, benevens op de bovenverdieping de lokalen van het oud-archief. 5. De Droogenabtstoren. 6. Negen bergplaatsen voor brandspuiten en andere brandbluschmiddelenals: een in de Hoven, twee aan het Broederenkerkplein, een bij de Groote Kerk een op de Nieuwstad, een op den Boompjeswaltwee op den Paardenwal, een op de Molenbeek, en vijf bergplaatsen voor brandladders, alseen bij de Groote Kerk, een in den Rosmolen, een op den Boompjeswal, een in den Baggeroord en een in de Hoven. 7. De bergplaats voor Petroleum bij de Noorderhaven. 8. "Vijf openbare privaten, als: 1 op de Rozegracht. 1 op den Houtwal. 1 in den Wittenhoedshoek. 1 in het Hoogestraatje. 1 op de Molenbeek. 9. De Yischmarkt op de Rozegracht. 10. 24 watertrappen en spoelingen. 11. 7 publicatieborden. 49 12. Militiezaal met het lokaal voor publieke verkoo- pingen en verpachtingen en de daarbij behoorende woning voor den concierge aan het Kerkplein. 13. De ruïne aan de Berkel. 14. De bergloods aan den Houtwal. 15. De nieuwe Veemarkt aan de Havenstraat. 16. De algemeene badplaats in de beek bij de Varkens weide. 17. De schietbaan op de Marsch. 18. De lokalen in gebruik bij de Naai- en Breischool op den Paardenwal. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden met zorg onderhouden en verkeeren in goeden toestand. De nieuwe Veemarkt, het vorig jaar in gebruik ge steld, schijnt in alle opzichten aan het doel te beant woorden. De algemeene badplaats in de beek op de Varkens weide onderging eene groote verbetering, door het plaat sen van tien overdekte, gedeeltelijk afgesloten kleedka mertjes. Gedurende het badseizoen werd het noodige toezicht uitgeoefend door een tijdelijk aangesteld bad meester. In den afgeloopen zomer werd de badplaats druk gebruikt. Op het oud-archief werden twee nieuwe kasten ge plaatst. Op verschillende plaatsen werden eenige watertrappen en spoelingen vernieuwd. De kosten, aan een en ander besteed, hebben bedra gen f 2345,445

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 26