46 akte van ruiling van grond bij de gasfabriek gesloten, waardoor tbans de grenzen der wederzij dsche eigendom men voor goed bepaald zijn. Aan Loskamp, Makkink en Scholten werd eene strook grond langs den Graaf Ottosingel ter bebouwing afgestaan tot verbetering der rooiing langs dien singel. Aan A. JReinders werd een gedeelte van den grond langs den Deventerweg, in huur door hem gebruikt, in eigendom afgestaan ter bebouwing. Aan J. B. Ruijsink werd eene strook grond langs den Berkelsingel afgestaan ter bebouwing in verband met de verbetering der rooiing langs dien singel. Aan C. C. Nengerman werd eene strook grond afge staan langs dien zelfden singel, onder voorwaarde, dien grond door een tuinmuur af te sluiten. Met P. A. F. Walter werd eene ruiling aangegaan van grond bij hem in erfpacht langs den Buitensingel buiten de voormalige Spittaalpoort. Bouw- en Weidelanden. De bouw- en weidelandenofschoon nog voor verbe tering vatbaarverkeeren in goeden toestand. Er zijn geene veranderingen aangebracht of buitengewone werken aan verricht. Overeenkomstig Uw besluit van den 4deu October 11. hebben wij ons andermaal tot Heeren Gedeputeerde Sta ten dezer provincie gewend, ten einde eene betere rege ling in zake den waterafvoer te verkrijgen. Aan de Graafschapsche zijde werd den pachter van een perceel bouwland wegens achterstallige pacht de huur opgezegd, waarna dit perceel opnieuw is verpacht. 47 De bouw- en weidelanden, waarvan in het afgeloopen jaar de zesjarige pacht expireerde, werden wederom voor een gelijken termijn verpacht, waarbij bevredigende prij zen werden verkregen. B. Eigendommen en inrichtingen bestemd voor den publieken dienst. a. Het Gemeentehuis. Het onderhoud van het gebouw geschiedde naar behooren. De schoorsteen buitendaks van de Burgemeesterskamer werd hersteld. In de kamer van den Secretaris werd een nieuw vloer kleed gelegd. De gordijnen in verschillende lokalen werden vernieuwd. De overeenkomst met het Rijk omtrent de ruiling van het aan het Gemeentehuis grenzende rechtsgebouw en gevangenis, met een gemeenteterrein aan den Martinet- singel, tot stichting van een nieuw rechtsgebouw werd bij de wet bekrachtigd. Vanwege de Regeering werd een post tot stichting van dat nieuwe rechtsgebouw op de Staatsbegrooting ge bracht, zoodat thans mag verwacht worden, dat binnen een niet al te ruim tijdverloop, de Gemeente in het bezit zal komen van het oude rechtsgebouw en aan de sedert lang bestaande behoefte van verandering en uitbreiding van het Gemeentehuis kan worden voldaan. De kosten, aan onderhoud van gebouw en meubilair besteed, hebben bedragen f 602,46.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 25