44 Het pakhuis in den Wittenhoedshoek werd ingevolge Uw besluit verkocht aan K. Philips voor f 450,00. De Zwem- en Badinrichting vorderde belangrijke her stelling en bij het wegruimen in het najaar bleek bijna geheele vernieuwing noodig van de Badinrichting bene denstrooms, waartoe bereids de gelden op de loopende gemeentebegrooting zijn toegestaan. De reeds sedert jaren telkens terugkomende vermelding van den gebrekkigen en onvoldoenden toestand der Wa termolens is thans geëindigd. Bij de beslissing van de aan U ingediende plannen over verandering en verbetering daarvan, werd vastge steld de 'molens te amoveeren. Dientengevolge werden deze voor afbraak verkocht in zeven perceelen te zamen voor f 414,00 en zijn thans weggeruimd. Van den stal bij de nieuwe Veemarkt werd een zoo danig en druk gebruik gemaakt, dat vergrooting noodig werd geoordeeld. Volgens het plan door U goedgekeurd had de aanbe steding daarvan plaats op 14 September voor de som van f 4099,en werd op den in het bestek bepaalden tijd voor het gebruik gereed opgeleverd. De stal, thans ingericht voor 126 stuks vee, voldoet aan alle billijke eischen. De onderhoudswerken werden in eigen beheer door werklieden in dienst der Gemeente verricht. De kosten daaraan besteed hebben bedragen f 706,825 Gemeentegronden. Langs de Wambuisstraat werden 9 perceelen verkocht ter oppervlakte van ongeveer 1670 c.A. en met 18 wo ningen bebouwd. 45 De terreinen langs den Graaf-Ottosingel en den Coe- hoornsingel in 1885 verkocht, werden met woningen be bouwd. Ten einde een geregeld plan van bebouwing van den Coehoornsingel te bevorderen, werden onderhandelingen gevoerd met de eigenaren Imming, Abbink en Ruijsink van een particulier terrein. Met de beide eerstgenoemde Heeren slaagden wij naar wensch. Ten einde de overige bezwaren uit den weg te ruimen, werd het terrein van Ruijsink door onze bemiddeling aangekocht door den Heer M. J. van Zalk, die zich aan de gestelde voor waarden onderwierp. Met voldoening wordt er op gewezen, dat op die wijze, bijna zonder opoffering van de zijde der Gemeente, eene geheel regelmatige bebouwing van dien Singel kan ge schieden, die zonder deze onderhandelingen en de mede werking van de Heeren Imming, Abbink en van Zalk niet was tot stand gekomen. De akte van de in een vorig verslag vermelde ruiling van grond met H.H. Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis werd opgemaakt, waarbij aan hen tot stichting van een nieuw Ziekenhuis werd overgedragen de voor malige 4e lunette Coehoorn ter grootte van 11750 centi aren grond en water, terwijl daarbij aan de Gemeente werd overgedragen het terrein langs den "Warnsveldschen weg bij den Nieuwen Singel. Daarna werd het nieuwe Ziekenhuis door Heeren Provisoren aanbesteed en is men bereids met den bouw begonnen. In de Hoven werd een perceel Sectie E. No. 1500 ter bebouwing in erfpacht uitgegeven aan G. J. H. Klaassen. Met den Heer J. N. Mispelblom Beijer werd eene

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 24