20 eene Commissie voor het onderzoeken der gemeenterekening en bijbehoorende reke ningen. 3 Mei. Onin vorder baar verklaring van eenige aan slagen in de Inkomstenbelasting dienst 1885. Besloten aan de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen voor den tijd van 20 jaren te waarborgen eene opbrengst van f 1250,sjaars van de aan te leggen spoorwegverbinding Goederenstation-Noorder haven. Idem den thins rustende op het terrein waarop het fourragemagazijn is gebouwd op te zeggen en voor den opstal daarvan f 4000,aan de eigenares uit te keeren onder voorwaardedat met 1 November 1887 de gemeente de vrije beschikking over het terrein verkrijgt. Idem bouwterrein langs de Wambuisstraat bij openbare inschrijving te verkoopen. Vaststelling van het primitief kohier der Inkomstenbelasting. Alsvoren van het le suppl. kohier der Hon denbelasting. 7 Juni. Aan Mevr. de Wed. van Bloemen Waanders en den Heer Noordhoek Hegt ontheffing- verleend van de pacht van het vischwater rondom de Begraafplaats. Kostelooze afstand van grond aan J. B. Ruijsink ter verkrijging eener betere rooi lijn aan den Berkelsingel. 21 28 Juni. Besloten alle schulden, der Gemeente te eon- verteeren in een 3'/, °/0 fonds. ■n Idem den watermolen aan de Berkel te amo- veeren en deze over eene lengte van 50 M. te overwelvenalsmede eene stuw te plaatsen ter hoogte van het begin der overwelving. Idem het personeel van school E met één onderwijzer te vermeerderen. n Idem tot bestrating en rioleering van den Boompjeswal. 5 Juli. Idem in verband met de \gedeeltelijke over- welvingv an de Berkel eene keersluis bij den Havenmond te bouwen. Het plan der conversieleening ad f 800000,- goedgekeurd. n De Heeren BoldermanGoudsmit en Su- ringar op nieuw voor een jaar belast met het waarnemen der lessen aan de Burger- Avondschool, vroeger gegeven door den Heer Gleuns en de benoeming van den Heer Bouwens te Nijmegen als leeraar in het boekhouden aan de Hoogere Burger school wederom voor een jaar verlengd. In verband met de gedeeltelijke overwelving van de Berkel, Burgemeester en Wethou ders gemachtigd de huur van den haar kam- en volmolen op te zeggen. 2 Augustus. Aan den Heer J. Drost op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan school D. Idem aan den Heer J. H. Ressing als on derwijzer aan school B.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1886 | | pagina 12