18 ne hoek met vooruitspringende pilasters, enz. 3. Het afhangen van deuren met scharnieren en speunen. 4. Het maken van verschillende stukken ge reedschap winkelhaakheele en halve verstekhaak, kruishouten, heften voor bei tels en vijlenzaagbeugelsenz. 5. Het maken van klein werk, bijv. boeken plankjes met kolommen met afgeronde kanteneenvoudig nachtkastje in de was geboend stoveneenvoudige lessenaar werk- of kapdoos, stoven met marmeren steen, klein tafeltje op kolommen en met afgeronde pootjes, zwaluwstaartvormig in schuiven de hoekconsoles voor tapisserie, gewoon naaikistje, teekendoosjes met schui ven van mahoniehout, enz. Derde studiejaar. 1. Het afhangen met papegaaibek voor cana pétafels. Het aanmaken van scharnieren voor werk- of andere doozen met opslaanden- deksel, benevens het aanmaken van de differente sloten met goedgevormde sleu telgaten. 2. Het maken van kleine beubelen, nacht- 19 kastjes op vier pootenstomme knechten waschtafel met gedraaide pooten en met kromme pootenafgerond, ronde stoven eenvoudige werktafel met afgeronde poot jes toilettafel met ladewerk- en toilet- doozen met zwarte biezen ingelegd en met zwarte hoekjes afgezetalsmede met ver schillende houtsoortenheeren schrijfcas setten penant- of buffetkastjenachtkastje met schuine hoeken. Hoekverbindingen van gepolitoerd hout, zooals in het tweede jaar van wit hout, tafelcoulissen, afhangen van klap- of ca napé tafel. Bij het maken van de verschillende meubelen zal vooral op de behandeling van het schrapstaal worden gelet. Hierbij moet vooral den leerling duide lijk worden gemaakt, hoe hij dit moet vasthoudenen van welk groot belang dit is voor het opleveren van goed werk.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 84