12 breedte. Bjj het van scheelte maken voor al bij dun hout, zal er voor moeten ge zorgd wordendat de leerling eerst de hoeken, die het hoogste zijn, aan beide zijden van het hout gelijk werkt, opdat het hout eerst aan eenen kant gevlakt, niet worde doorgedrukt. 6. Het maken van een vurenhouten stoof. Yan deze stoven worden door eiken leer ling twee*gemaakt, de eerste met behulp van den leeraar, terwijl hij de tweede zooveel mogelijk alleen moet bewerken. Deze stoof behoorlijk afgewerkt zijnde, kan hij als bewijs van vordering mede naar huis nemen. 7. Het maken van eenige der voornaamste hout verbindingen uit vurenhout in verband met het lijnteekenen. 8. Het maken van een eenvoudig huistrapje, vuilnisbakken, houten tuinstoelen en meer dergelijke voorwerpen. Tweede studiejaar. 1Het maken van dakconstructiën of verschil lende gedeelten daarvan. 2. Het maken van hoek- en andere verbindin gen van kozijnen, ramen en deuren van verschillende constructiën. 13 3. Het maken van opgeklampte en paneeldeu ren kozijnen enz. op de volle grootte zullende hierin zooveel mogelijk door be stellingen worden voorzien, of deze deuren voor lateren verkoop in gebruikelijke afme tingen worden gemaakt. Bijzondere con structiën inleglijstenenz. zullenzoo geen bestellingen plaats hebbenals oefe ningstukken worden uitgevoerd. 4. Het maken van verschillende lijstgootcon- structiën en het schaven van lijsten. Derde studiejaar. 1. Het maken van gedeelten van trappen bijv. rechte steekkwartwrong enz. alles ter grootte, dat het behoorlijk kan worden af geschreven en dat de verschillende be werkingen voldoende kunnen aangeleerd worden. 3. Het herhalen en uitbreiden van verschil lende der bovenopgegeven werkstukken, zullende dit, al naar de vorderingen van den leerlingin verband met het geschikste werk dat daarvoor kan verkregen worden, uitgebreid en vermeerderd. Tevens zal er naar worden getracht, dat door de geza menlijke leerlingen voorzoover zij daarvoor geschiktheid bezitteneen trap op de volle grootte wordt samengesteld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 81