KT 8 Overigens werd het gereedschap in goeden staat onderhouden en voor zooveel noodig aan gevuld en vernieuwd, terwijl van al het aan wezige een inventaris is gemaakt, die geregeld wordt bijgehouden. Aan het einde van dit Yerslag meent het Bestuur niet te mogen nalaten zijn leedwezen uit te spreken over het gering aantal leerlin gen dat van deze Inrichting gebruik maakt. Dit aantal staat naar zijne meening Diet in behoorlijke verhouding tot de bevolking dezer gemeente en zou twee of driemaal zoo groot kunnen zijn. De omstandigheden dat gedurende verschei dene jaren alle beschikbare plaatsen bezet wa ren en verscheidene leerlingen wegens gebrek aan ruimte moesten worden afgewezendoet ons hopendat het ongunstige verschijnsel, dat zich thans voordoet van voorbijgaanden aard zal zijn. Het Bestuur voornoemd, R. O. van MANEN, Voorzitter. H. L. HAMER, Secr.-Penn. Bijlage A. Leerplan voor het onderwijs in het timmeren. Het onderwijs in het timmeren zalvoorzoo ver dit niet door bestellingen of schoolbenoo- digdheden wordt gewijzigd, naar onderstaand leerplan worden gegeven. Bij het maken van de oefeningstukken zal een zuinig beheer der materialen moeten worden in het oog gehou den evenwel zullen al de voorwerpen voldoen de afmetingen moeten verkrijgen om op de in do practijk gebruikelijke wijze te kunnen wor den afgeschreven en bewerkt. Alleen in enke le gevallenbij het maken van sommige kap en dakconstructiënwoidt hiervan afgeweken; alsdan wordt het meer tot een goed begrip der hoofdbewerking en samenstelling vervaar digd, dan wel voor het leeren afschrijven en bewerken der onderdeelen. Deze laatste zullen dan voorzoover dat nog noodig is, afzonderlijk en vergroot worden bewerkt. Bij al het onder wijs zal nauwkeurig worden gelet op den stand en de houding der leerlingen, alsmede op het gebruik van het gereedschap. De leeraar zal den leerling opmerkzaam maken op de ronde en holle zijden der planken en daar omtrent het wetenswaardige mededeelenzooook omtrent

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 79