6 Dit onderwijs is uit den aard der zaak van bouwkundigen aard en voor de ontwikkeling van den ambachtsman van het grootste belang. De 4e klasse der Burgeravondschool, die hierin moet voorzien, zal dan ook het voor werp van voortdurende zorg moeten blijven. Onderwijzer. Het onderwijs in het timmeren en aanver wante vakken is sedert 1878 steeds gegeven door den Heer J. Kosters, die indertijd door Uwe vergadering werd benoemd tot hulpleer- aar aan de Burgeravondschool en bovendien eene aanstelling bezat als Amanuensis aan de Hoogere Burgerschool. Aan beide betrekkingen was een gezamen lijke jaarwedde verbonden van f 1000. De positie van den Heer Kosters kon in verband met het Reglement voor de Werk- school blijkbaar niet bestendigd worden. Op ons voorstel werd hij uit beide betrek kingen eervol ontslagen en ontving hij eene aanstelling als onderwijzer aan de Werkschool in het timmerenmodelmaken en aanverwante vakken op eene jaarwedde van f 1000. Teekenonderwijs. De Heer Kosters heeft intusschen geen bc- voegheid tot het geven van onderwijs in het rechtlijnig teekenen. Aanvankelijk heeft de Voorzitter van het Bestuur de leiding daarvan op zich genomen op den duur echter zal op andere wijze hierin moeten worden voorzien. 7 Materialen. De administratie over de materialen en het magazijn toont aan dat in het geheel aan mate rialen is gebruikt voor een bedrag van f 157,195 hiervan is aan verkoopbare voorwerpen verantwoord voor een bedrag van 99,06 zoodat voor verlies aan materialen en voor oefeningstukken is te stellen een bedrag van5S,135 Onder de f 99.06 aan verkoopbare voorwer pen is begrepen een bedrag van f 19.49 wegens voorwerpen ten behoeve van de Werkschool zelf vervaardigd als daar zijn, gereedschapskis ten teekenbordenteekenhakenenz. Gebouw. De Werkschool is nog steeds gevestigd in het bekende gemeente gebouw in de Raadhuissteeg. De localiteit laat, wat ruimte en geschikt heid betreft, te wenschen over. Op gebrekkige wijze is daarin hoogstens voor 14 leerlingen plaats te vinden. Yoor het tegenwoordig aantal leerlingennu deze zich allen op het timmeren toeleggen zou de ruimte wat het practisch onderwijs be treft geen overwegend bezwaar opleveren. Maar aangezien er slechts één vertrek is moet het teekenonderwijs mede in de werk plaats gegeven worden en hieraan zijn verschil lende en belangrijke bezwaren verbonden. liet Bestuur meent dan ook den wenseh te mogen uitspreken dat het mogelijk zal zijn de Werkschool spoedig op betere wijze onder dak te brengen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 78