f? 4 Het onderwijs aan deze leerlingen wordt ge geven één avond per week, het geheele jaar door (buiten de vacantiën.) Volgens de vroegere inrichting bestond ge legenheid tot het ontvangen van onderwijs in het zoogenaamde modelmaken voor de leerlin gen der Burgeravondschool 4° klasse. Het onderricht werd gegeven onder de lei ding van de Heeren Peteri en Uitekwijk (in aansluiting met het voortgezet teekenonderwijs aan de Burgeravondschool) bijgestaan door den onderwijzer in het timmerenenz. J. Kosters; het werd gegeven van September tot Paschen één avond per week, gedurende 3 uur. Op 1 Januari 1885 waren nog een zestal leerlingen aanwezig, die van dit onderwijs ge bruik maakten. Ofschoon de Heeren Peteri en Uiterwijk bij de inwerkingstelling van het Reglement voor de Werkschool meenden zich te mogen onttrekken aan het verder geven van onderwijs op de bovenbedoelde wijze, kon echter de les met medewerking van laatstgenoemden nog ge regeld worden voortgezet, totdat zij door het vertrek der leerlingen hetgeen achtereen volgens in de eerste maanden van het jaar plaats vond - met Paschen kon worden op geheven. Volgens het tegenwoordig Reglement bestaat alleen gelegenheid tot het ontvangen van on derwijs in het modelmaken voor hen die de 5 eigenlijke cursus de Werkschool met vrucht doorloopen hebbenterwijl het gegeven zou worden één avond per week van November tot Paschengedurende 3 uur. Door modelmaken moet hier verstaan wor den het maken van timmerconstructiën op kleinere schaal, in verband met voortgezet bouwkundig teekenonderwijs. Het getal der jongelingen die in de termen zou den kunnen vallen thans van deze les gebruik te maken, is uit den aard der zaak hoogst beperkt en toen dan ook in het najaar belang hebbenden werden uitgenoodigd zich daarvoor aan te melden bleef die oproeping onbeantwoord. Naar het oordeel van het Bestuur behoeft men zich over dezen uitslag, die trouwens te verwachten was, niet te bedroeven. Wordt het onderwijs op de Werkschool ge geven zooals het Bestuur vermeent dat het gegeven moet wordenis de cursus van drie jaren voor het practische gedeelte van het handweik voldoende en kan er althans geen groote behoefte meer bestaan aan het onder richt in het zoogenaamde modelmaken, dat niet anders is dan voortgezet onderwijs in het practisch gedeelte van het timmervak. Iets anders is het met het voortgezet tee kenonderwijs; de behoefte daaraan zal wel steeds blijven bestaan, zooals trouwens de ondervin ding op vele andere plaatsen overvloedig heeft aangetoond.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 77