2 noemden tot Voorzitter en den daaropvolgenden tot Secretaris-Penningmeester, zoodat het Be stuur op den bepaalden tijd zijne taak kon aanvaarden. Leerplan. Een der eerste zorgen van het nieuwe Be stuur is geweest het vaststellen en invoeren van een leerplan voor het onderwijs in het timmeren en meubelmaken (zie bijlage A). Daarbij is te rade gegaan met hetgeen de ondervinding elders heeft geleerdmeer in het bijzonder heeft tot voorbeeld gestrekt het leer plan van de Ambachtsschool te Arnhemwelke inrichting in het begin van het jaar door het Bestuur is bezocht. Tevens is op een bescheiden schaal een be gin gemaakt met het lijnteekenenomdat naai de meening van het Bestuur het onderwijs in het handwerk geen duurzame vruchten kan dragen indien het niet hand aan hand gaat met het bedoelde teekenonderwijs. Door bovenstaande maatregelen is het on derwijs aan de Werkschool eenigermate van aard veranderd, terwijl er overigens naar ge streefd is de veranderingen geleidelijk en zon der schokken in te voeren. Leerlingen. De cursus 1884/85 was oorspronkelijk aan gevangen met 10 niet betalende leerlingen, zijnde de leerlingen bedoeld in Art. 1 van het Reglement. Dit getal onderging nog in 1884 eene be langrijke vermindering door het vertrek van 3 drie leerlingen, alle drie wegens verandering van woonplaats. Op 1 Januari 1885 waren dus nog aanwezig 7 niet betalende leerlingenalle voor het tim meren. In den loop van het jaar verlieten 4 dezer leerlingen de Werkschool. Twee hunner A. J. de Wilde en J T. Moeren werden eervol ontslagen, na gedu rende 4 en 3J jaar de Werkschool trouw te hebben bezocht. Bij hun vertrek kon hun, overeenkomstig art. 15 van het Reglement, een stel gereed schappen worden uitgereikt. De aanleiding tot het vertrek der beide an dere leerlingen was van anderen aard. Een hunner verliet de school wegens tegen zin in het onderwijs en de andere wegens ontevredenheid van den vader over het onder wijs aan de Werkschool. In den loop van het jaar werden vier nieuwe leerlingen toegelatenalle voor het timmeren. Op het einde van het jaar waren dus 7 niet betalende leerlingen op de school aanwezig voor het timmeren, terwijl voor het meubel maken geen leerlingen waren. De cursus 1884—1885 voor betalende leer lingen, als bedoeld in art. 2 sub. a van het Reglement werd door 13 leerlingen gevolgd. De cursus 1885—1886 werd in September met een even groot getal leerlingen geopend.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 76