10 Het onderwijs in de kennis der natuur aan school A heeft sedert 1 September eene aanzienlijke inkrimping ondergaan. Nadat de Commissie als haar gevoelen had uitgesproken, dat de uitbreiding' van het onderwijs in die vakken in het jaar 1873, niet die resultaten heeft opgeleverdwelke men zich daarvan had voorgesteld, en dat de uren, aan dat onderwijs besteed, nuttiger konden worden aangewend, heeft de gemeenteraad zich met haar gevoelen vereenigden het onderwijs in de kennis der natuur weder teruggebracht tot binnen de enge grenzen van de wet op het Lager Onderwijs. Het eervol ontslag van Dr. W. Gleuns, die met het onder wijs in dat leervak belast was, is daarvan het noodza kelijk gevolg geweest. In de samenstelling der Commissie hebben geene wijzigingen plaats gegrepen. Dr. B. C. Goudsmit, die met 1 Januari 1886 aan de beurt van aftreding was, is in de Raadsvergadering van 7 December als zoodanig herbenoemd. De Heeren districts- en arrondissementsschoolopzieners die zooveel mogelijk onze vergaderingen bijwoonden, waren steeds bereidons die inlichtingen te geven, welke wij meenden noodig te hebben. Hunne adviezen werden door de Commissie mot belangstelling vernomen en ern stig overwogen. Heeft de Commissie ook in dit verslag weder met voldoening kunnen wijzen op verbeteringen, in den toe stand van het onderwijs op haar initiatief tot stand gekomen, zij voelt zich gedrongen tot de verklaring, dat het Gemeentebestuur haar de vervulling harer om- vangrijke taak gemakkelijk maakte. In hooge mate 11 bemoedigend is het voor de Commissiede overtuiging te hebben, dat alle voorstellen, in het belang van het onderwijs gedaan, door het bestuur der Gemeente krachtig worden gesteund. De plaatselijke Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, A. G. KOK, Voorzitter. Zutphen 9 Febr. 1886. B. C. GOUDSMIT, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 72