8 Belangrijkste zaken in den Raad behandeld in 1885. January 5. Aan C. C. Brunings c. s. toegestaan het uitsluitend gebruik van den kleinen vijver in het Coenenpark, wanneer die met ijs zal zijn bedekt, onder voorwaarde dat de gemeente ten allen tijde het regt zal heb ben aldaar uitgravingen te doen. Besloten aan H. Langenberg Azn. in koop af te staan een perceel grondgelegen in de lunette het Wambuis. Idem tot vermindering van pacht over de nog loopende pachtjaren aan Gr. Brouwer, H. J. v. d. Spreng en L. Lammersuit hoofde gedeelten van de door hen gepachte pereeelen aan Gr. v. Zetten en W. Scbultz als bouwterrein zijn afgestaan. De Burgemeester gemagtigd in het open baar te verkoopen: straatvuil, hak-, snoei en brandhout, gras, koren en rietgewas, papier, lompen, glas, nevenproducten der gasfabriek enz. Besloten de geldleening groot 35000. ter voorziening in de kosten van tijdelijke behoeften, te gelde te maken. Besluit, daarbij ontheffing en restitutie van Imkomstenbelasting verleenende. Aangenomen een motie van dankbetuiging aan de Commissie van toezigt op het Mid delbaar Onderwijs voor door haar verstrekte inlichtingen omtrent den aanvang der les uren en het gebruik van instrumenten der 9 Hoogere Burgerschool buiten die inrigting. Aan den heer J. Kosters eervol ontslag verleend als hulpleeraar aan de Burger avondschool in verband met de nieuwe or ganisatie der Werkschool. Februarij 2. Benoeming van den Heer C. Schafer tot lid der Commissie van toezigt op het Mid delbaar Onderwijs in de plaats van den Heer Jhr. W. H. F. H. van Raders, die naar elders is vertrokken. Definitieve benoeming van den Heer B. J. ter Brugge tot leeraar in de Hoogduitsche taal- en letterkunde aan de Hoogere Bur gerschool. Besluit tot openbaren verkoop van eenige boomen. Wederlegging der bedenkingen van liet sehool- toezigt tegen het overgelegde plan eener nien- tve school D. Het bezwaar betrof het ont breken van eenen ingang aan de Berkelzijde. Op grond van cle noodzakelijkheid van meer der politietoezigt bij het aanbrengen van dien inganghet belang der schoolgaande kinderen grootendeels aan de zijde der Waterstraat wonende en de meerdere kostenhandhaafde de Itaad het plan, hetwelk bovendien zooda nig was ingerigtdat bij noodzakelijkheid de toegang nog steeds kan worden daargesteld. Het plan is daarop door heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Besloten aan den heer B. Dingemans voor het waarnemen der betrekking van leeraar in

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 6