iTi" 2 Öp school E trad met 1 September in functie de onderwijzeres Mejuffrouw H. A. Hueting, wier benoe ming noodzakelijk was geworden door de uitbreiding dei- school. Op school G werd in de raadszitting van den l3ten Maart eervol ontslagen de Heer M. C. Visser, .en in de raadszitting van 20 April vervangen door Mejuffrouw A. Nijland, die den pten Juni in functie trad. In de Raadszitting van 3 Augustus werd eervol ontslagen als onderwijzer aan school O. de Heer H. P. Burbank in wiens plaats in de Raadszitting van 5 October benoemd werd Mejuffrouw C. E. Baerents. Daar genoemde on derwijzeres eerst met 1 Januari van dit jaar in functie kon treden, werd door Heeren Burgemeester en Wet houders tot tijdelijk onderwijzer aan school G aangesteld de Heer J. Rubens. Aan het hoofd der Roomsch-Katholieke meisjesschool trad in de plaats van Mejuffrouw A. yan Bers op: Mejuffrouw M. Rummenie. In het jaar 1885 is dus het onderwijzend personeel der openbare scholen met twee onderwijzers vermeerderd. Wat den toestand der schoolgebouwen en schoollokalen betreft, merkt de commissie op, dat aan school B één nieuw lokaal is toegevoegd, dat vroeger deel uitmaakte van de Hoogere Burgerschool, doch dat met geringe moeite bij school B kon worden getrokken. Tevens werd er voor gezorgddat door het aanbrengen van glas in de (leuren der schoollokalen, van uit den gang het in zicht in de lokalen mogelijk gemaakt is. Wegens het gevaar, veroorzaakt door het afbreken van het belendende perceel, was het noodig, de leerlin gen van sehool B tijdelijk binnen te laten door het 3 gebouw der Hoogere Burgerschoolwelke maatregel tot niet de minste stoornis aanleiding heeft gegeven. Mocht de Commissie in haar vorig verslag met vol doening mededeelendat door den Gemeenteraad beslo ten was tot het bouwen van een nieuw gebouw voor school Daangenaam is het haar, er thans op te kun nen wijzendat in het afgeloopen jaar de werkzaamhe den van den schoolbouw met kracht zijn ter hand geno men en vóór den winter de fundamenten voor het nieuwe gebouw zijn gelegd, zoodat het te verwachten is, dat de nieuwe school in den loop van het jaar zal kunnen worden voltooid. De grootere vermeerdering van het aantal leerlingen van school E maakte het bijbouwen van een lokaal aan die school noodzakelijk. Eene kleine wijziging in den duur en den aanvang der zomervacantie was vol doende, om het nieuwe lokaal vóór het einde der zo mervacantie te voltooien. Niettegenstaande die verbouwing maakt de Commissie zich met reden bezorgd, dat met 1 September e.k. de beschikbare ruimte op school E geheel onvoldoende zal zijn voor het aantal leerlingen. De Commissie mag zich niet ontveinzen, dat zij hoe langer zoo meer overtuigd wordt van de noodzakelijkheid, dat er een middel gevonden worde, om een einde te ma ken aan den onhoudbaren toestand, die op school G het gevolg is van de onmiddellijke nabijheid der bewaarschool. Bij goed weder toch is gedurende het grootste gedeel te van den dag een deel van de leerlingen der bewaar school op de speelplaats vóór het gebouw van school G. Het rumoer en het getier dier dartele jeugd is uit den

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 68