leeraar, die onder zulke omstandigheden veel van de belangstelling voor de lessen verloren had en gegronden twijfel opperdeof zonder afdoende verbetering het be staan van den Cursus niet ernstig zou worden bedreigd. Aldus goedgekeurd in de Vergadering van School opzieners, Leeraren en Oud-leeraren aan den Cursus, ter opleiding voor de hoofdakte te Zutphcn, gehouden 18 Dec. 1885. P. KAT Pzn. I. Secr. Bijlage F. Uittreksel uit het BEREDENEERD VER SLAG- van den toestand van het LAGER ONDERWIJS in de Gemeente Zutphen over het jaar 1885, opgemaakt ingevolge art. 74 der wet van 17 Augustus 1878, (Staatsbl. No. 127). Het aantal der scholenwaarin gedurende het jaar 1885 lager onderwijs is gegeven, is in den loop van het jaar met één verminderd. De bijzondere school van Mejuffrouw L. J. van der Hoeven is op het einde van den vorigen cursus opgeheven. In het onderwijzend personeel hebben de volgende ver anderingen plaats gegrepen: Op school A trad op 1 Februari in functie Mejuf frouw W. A. Asman, die de plaats innam van Mejuf frouw M. A. Beins; terwijl de Heer Dr. W. Gleuns tegen 1 September eervol ontslagen is als onderwijzer aan die school. School B werd met 1 September met eeue vijfde klasse uitgebreid, waardoor de benoeming van eenen vierden onderwijzer aan die school noodzakelijk werd. Door eenen samenloop van omstandigheden werd de aan stelling van dien onderwijzer aanmerkelijk vertraagd zoodat de benoemde onderwijzer P. Dietz eerst met 1 Januari van dit jaar in functie trad.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 67