2 In hot tweede halfjaar door: Uit deze lijsten blijkt, dat van de deelnemers in het eerste halfjaar er elf in en elf buiten de gemeente werk zaam waren, in het tweede halfjaar tien in en tien buiten de stad. 3 Wat het getrouw bezoeken der lessen betreft, hier omtrent loopen de mededeelingen der leeraren zeer uit een: terwijl de een bijna nooit verzuim had, moest de ander dikwijls met een gering getal tevreden zijn. Som mige lessen schenen meer in den smaak der deelnemers te vallen en werden daarom goed bezochtandere trok ken minder hunne belangstelling en telden dientenge volge weinig, soms zeer weinig leerlingen. Met dit getrouw of minder getrouw bezoek staan natuurlijk de resultaten in nauw verbandzeker is het, dat velen goed geprofiteerd hebben van de lessen en door voorbereidende studiën de taak van de leeraren dikwijls hebben vergemakkelijkt; echter valt het niet te ontkennen, dat de resultaten gunstiger zouden zijn, 1. indien het getal deelnemers meer in overeenstem ming was met het getal onderwijzers en onderwij zeressen uit Zutphen en omstreken, 2. indien alle lessen, even geregeld werden bezocht, als dit met het meerendeel het geval is, 3. indien aan getrouw bezoek eene niet minder ernsti ge studie van alle deelnemers gepaard ging. Vooruitgang in den toestand van den Cursus valt alzoo niet te constateerenzelfs was erinzonderheid in het tweede halfjaarblijkbaar achteruitgang't scheen, dat buitengewone oorzaken medewerkten om de sym pathie voor den Cursus te doen afnemenen tegen het einde van het Cursusjaar was er meer dan één 14. H. Kroes, V oorst. 15. B. Wigman, Brummen. (Empe.) 16. J. W. Mensink, W arnsveld. 17. 0J. Memelink, 18. J. M. lïieuveld. Baak-Toldijk. 19. Beins, Hall. 20. 11. Kapelle, Gorssel. (Harfsen.) 21. A. ,T. Harerkamp, Brummen. (Oeken.) Toegetr. 1 Dee. '84. 22. G. W. Ormel, Gorssel. (Eefde.) 1. Mej. M. Vrugtman, Zutphen. School F. (Colenbrander.) 2. A. B. \V. Muijderman, 3. u J. C. E. "Vetter, School Mej. r. d. Hoeven. 4. A. P. C. Birnie, Brummen. (Oeken.) 5. H. L. Milius, Zutphen. School E. (v. d. Vlies.) 6. W. J. de Wildt, F. (Colcnbrnnder.) 7. P. Surink, u u 8. A. H. J. Jansen, Chr. Nat. School. 9. W. Goedhard, 10. P. Hanereld, w 11. W. J. Róben, Katli. School. 12. H. Kroes, Voorst. 13. B. Wigman, Brummen. (Empe.) 14. J. W. Mensink, W arnsveld. 15. G. J. Memelink, 16. J. M. Nieuveld, Baak-Toldijk. 17. Beins, Hall. 18. H. Kapelle, Gorssel. (Harfsen.) 19. A. J. Haverkamp, Brummen. (Oeken.) 20. G. W. Ormel. Gorssel. (Eefde.)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 66