gemeen reden tot tevredenheid gegeven, en de wanorde, waarover meermalen geklaagd is als heerschende in de lessen van den Leeraar Gleuns, heeft bij de Leeraren, die thans met zijn onderwijs belast zijn, geheel opgehouden. Commissie van In de vacature, ontstaan door het vertrek van Toezicht. den Heer Jhr. W. H. F. II. van Kadees, werd den 2 Febr. door den Gemeenteraad voorzien door de benoeming van den Heer O. ScHaFER, Gepd Kolonel van het O. I. leger. Niet lang mocht de Commissie zich in het bezit van dat lid verheugen, daar hij reeds den 27 November over.eed. Hoe kort ook de tijd geweest is dien de Kolonel Sch&fer aan de belangen van het Middelbaar Onderwijs heeft kunnen wijden, toch is die lang genoeg geweest om hem te doen kennen als een man, die warme belang stelling had voor dat onderwijs en met ijver en lust de taak vervulde, die hem daarbij was op gedragen, wiens heengaan ook daarom door de Commissie van Toezicht diep betreurd wordt. In de vacature is intusschen voorzien bij Raadsbesluit van II Jan. 1886 door de lenoe- ming van den Heer Mr. J. 15. Sölner. He Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs De Voorzitter Cxr. M. HENNY, Zutphen De Secretaris Februari 1886. A. A. J. QUANJER. Bijlage E. Aan Heeren Burgemeester en Wethouders der Gemeente Zutphen. Ingevolge Art. 13 van het Reglement voor den Cursus ter opleiding van hoofdonderwijzers en hoofd onderwijzeressen in deze Gemeenteheb ik de eer U hiernevens een afschrift te zenden van het schriftelijk verslag betrekkelijk den toestand en de resultaten van den Cursus in het afgeloopen jaar (1 Sept. 1884 1 Sept. 1885.) De Cursus werd het eerste halfjaar door de volgende personen bezocht: 6 1. Mej. M. Vrugtman, Zutphen. School F. (Colenbrander.) A. B. W. Muijderman, Mej. v. d. Hoeven. A. (Mej.Michielsen) 2. 3. J. C. F. Vetter, 4. M. A. Beins, 5. A. P. C. Birnie, Brammen. (Oeken.) 6. W. J. de Wildt, 7. P. Surink, 8. A. H. J. Jansen, 9. W. Groedhard, 10. F. Haneveld, 11. W. J. (Röben, 12. L. Fahro, 1.3. J. J. W. Hamer, Zutphen. School F. (Colenhrander.) Chr. Nat. School. Kath. School. School E. (v. d. Vlies.) Brummen. (Oeken.) (Slechts een kwart.)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 65