ll° 10 valt niet te ontkennen, dat deze verandering op het uit to oefenen toezicht van nadeeligen invloed is. Ter beschutting tegen de koudedie zich vooral deed gevoelen in het lokaal van Na tuurkunde, is een plafond aangebracht in dat gedeelte van de kelderverdiepinghetwelk zich onder dat lokaal bevindt. Vroeger was ge tracht door een kachel in den kelder de koude weg te nemendoch men is tot het laatstge noemde middel overgegaan als minder kostbaar en meer afdoende. Wenschelijk zou het zeker zijn, indien het Gemeente-bestuur kon beslui ten ook de overige deelen der kelderverdieping, gelegen onder de IV« en V® klasse, te pla- fonneeren. Mededeelingen. Voorvallen van ingrijpenden aard zijn niet te vermelden. In het vorige Jaarverslag is medegedeeld, dat de Commissie van Toezicht op uitnoodiging van Burgemeester en Wethou ders, aan den Directeur opgedragen heeft de lessen precies te 8 en te 2 uren te doen be ginnen, nadat in den Gemeenteraad eene sterk afkeurende stem was opgegaan over de speel ruimte van 5 minuten, die tot nog toegestaan was. Hetgeen de Directeur van den maatregel, die sedert 26 Jan. wordt toegepast, vreesde is geschied: bijna dagelijks komen één of meer leerlingen (en niet alleen de verafwonende) voor eene gesloten deur, en worden niet vóór de volgende les toegelaten. 11 Voor de leerlingen, die het admissie-examen voor de Mil. Akademie wenschen af te leggen, en voor wie eene afzonderlijke oefening in sommige vakken dus zeer noodzakelijk is, werd in den vorigen cursus door den Leeraar Bolderman en wordt in den loopenden cur sus door de Leeraren Suringar en Kat eene extra-les gegeven. Het verzoek, aan de Commissie van Toe zicht gedaan, om den Leeraar Goudsmit te vergunnen deel uit te maken van de Commis sie van examen der aanstaande Kadets, is door haar consequentelijk weder gewezen van de hand. Het Dagelijksch Bestuur heeft zich met dit advies vereeQigd, en alzoo in beginsel zijne instemming uitgesproken met den regel geene verloven voor langdurige absenties der Leeraren gedurende den cursus. II. Burger-Avondschool. Onderwijzend Behalve de vervanging van den Leeraar von Personeel. Baumhauer (boven vermeld), heeft het Leer aars-personeel geene verandering ondergaan dan door het vertrek van den Leeraar Dr. W. Gleuxs. Nadat deze om redenen van gezond heid een verlof, liefst van een jaarhad aan gevraagd, en dit door Burgemeester en Wet houders niet verleend was op het advies der Commissie van Toezicht, die meende dat de belangen der Burger-Avondschool zulk een langdurigen stilstand van het onderwijs niet

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 62