(oS n -Ti 66 10' - 1 "Van de le tot de 2e kl. bevorderd 6, niet bevorderd 1 uitslag van de examens is voorzeker zeer bevre digend en tevens bemoedigend voor de leeraren, nu zij zien welke gunstige resultaten het door hen met ijver en toewijding gegeven onderwijs oplevert. Waar geen der leerlingen van de betrekkelijk talrijke zesde klasse behoefde te worden afgewezen bij het eindexamen, blijkt het, dat de vrees niet gegrond geweest is van hen, die meenden, dat de nieuwe regeling waarbij de eindexamens zouden worden afgenomen, ten overstaan van door de Regering benoemde gecommitteerdenaanleiding zou ge ven tot onnoodige verzwaring dier examens en te groote moejjelijkheden aan vele jongelieden in den weg zou leggen om de Universiteit te bereiken. Tevens zagen wij er een bewijs in dat door ons niet te lichtvaardig wordt te werk gegaan bij de overgangsexamens, terwijl er van te groote gestrengheid geen sprake is. Van hen die tot de Universiteit waren bevorderd bleef één leerling die Diploma B verkregen had, ook nog in den nieuwen Cursus de zesde klasse bezoeken, ten einde bij het eindigen van den Cursus mede Diplo ma A te bekomen; daarentegen verlieten na het eindi gen van deu Cursus vier leerlingen het Gymnasium. Voor de toelatingsexamens in Julij en September 1885 melden zich aan 11 Jongeliedenen wel 7 voor de B klasse waarvan toegelaten 6, afgewezen 1 t Je 2, 3 i, 3 Bij den aanvang van den nieuwen Cursus telde het Gymnasium 60 leerlingen als volgt verdeeld le kl. 7, 2e kl. 7, 3e kl. 15, 4e kl. 12, 5e kl. 8, 6e kl. 11. Voor de Kerstvacantie verliet een leerling de eerste klassedoch werd nog één tot die klasse toegelaten zoodat het getal leerlingen onveranderd bleef: Over het algemeen werd door de leerlingen goed en met ijver gewerkt; klachten over te veel huiswerk kwa men niet ter onzer kennis, en wij meenen ook te mogen verzekeren dat er hoegenaamd niet te veel gevergd wordt van de krachten der leerlingen. Eenmaal werd onze tusschenkomst door den rector in geroepen om eenige leerlingen te berispen en te bestraf fen, die zich tegen de orde hadden vergrepen door zich zeer onbehoorlijk te gedragen tegen enkelen hunner leeraren. Het Gebouw bevindt zich in goeden toestand en de leermiddelen werden voor zooveel noodig aangevuld. Curatoren van het Gymnasium te Zutphen T. K. M. vox BAUMHAUER, Voorzitter M. MA.CKAY, Secretaris. 2e 3e 15> jj 0 36 4e 12, 0 46 5e 8, i 2 9p

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 56