ld 3 In de maand Juli j.l. werd door de Gezondheidscom missie een Schreven gericht aan den Heer Commissaris van Politie alhier, om dezen opmerkzaam te maken op het houden vau groote hoeveelheden Konijnen en Kip pen in de kelders van v. Ommeren en Vredenburg. In dezelfde maand zond de Commissie een dergelijk schrijven om den Commissaris van Politie uit te noodi- gen om tijdens de warmte in den zomer de straten meer te doen besproeien. De Gezondheids-commissie vernam met voldoening, dat het Gemeentebestuur wc-der het initiatief wenschte te nemen tot verbetering van sommige pompen en het aan leggen van nieuwe pompen in deze gemeente. Zij had de eer van den Heer Burgemeester een schrijven, in d° 12 November j.l., te ontvangen, waarbij zij werd uitgenoodigd één of meer leden uit haar midden te be noemen, ten einde den Heer Gemeente-architect van advies te dienen in zake de te verrichten putboringen in deze gemeente. In antwoord daarop had zij de eer U, in d° 18 November j.l. te berichten, dat de Heeren Snijders en Tjeenk "Willink zich daartoe bereid had den verklaard. De beide boringen, die daarop verricht zijn, werden beide met gunstigen uitslag bekroond. De eerste boring had plaats bij de Polsbroek. Yier monsters water van deze boring werden onderzochtafkomstig van diepten 5 van achtereenvolgens: 7, 15, 29 en 85 Meters. Uit het onderzoek bleek, zooals uit onderstaande cijfers volgt, dat de drie eerste monsters zeer onvoldoende waren, wegens een te groot gehalte aan vaste stoffenorganische stoffen, ammonia, kalk en chloor, terwijl het vierde monster kon worden goedgekeurd. De tweede boring had plaats op het Oude Wed en leverde reeds op eene diepte van 7 a 8 Meters bij het eerste onderzoek vol doende uitkomsten op. De uitkomsten van het chemisch onderzoek der ge noemde monsters zijn opgenomen in het volgend over zicht P O L S B ROEK. OUDE WED. DIE PTE: diepte. Gehalte perL. aan: 6 i 7 M. 1 15 M, 29 M. 35 M. 7 a 8 M. Vaste stof 790 mill.gr. 577 mill.gr. 560 mill.gr. 275 mill.gr. 340 mill gr. Organ, stof 120 70 85 35 55 Ammonia 0,6 Nihil. 0,3 Nihil. Nihil. Salpeterig zuur. Aanwezig Nihil. Nihil. Nihil. Nihil. Kalk en Magnezia 240 mill.gr. 190 mill.gr. 180 mill.gr. 100 mill.gr. 120 mill. gr. Chloor 160 124 195 Geringe spor. 27 Zwavelzuur Matig. Matig. Matig. Gering. Matig. Zeer veel. Veel. V eel. Matig. j Matig.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 53