too 2 Oorlog, onder zekere voorwaarden, het gebruik dezer loodsen aan het Gemeentebestuur heeft toegestaan en er ook weer in het afgeloopen jaar in Italië en Spanje talrijke slachtoffers van deze ziekte zijn gevallenspreekt de Commissie nogmaals de wenschelijkheid uitgenoem de loodsen voor de opname van lijders beschikbaar te houden, ten einde bij het optreden der ziekte onmid- delijk daartoe te kunnen inrichten. De Commissie heeft verder in het afgeloopen jaar ook weder hare aandacht gewijd aan den hoogst ongunstigen toestand, waarin steeds nog tal van woningen in deze gemeente verkeeren en diein tijden van epidemieën een groot gevaar voor de verspreiding van deze kan opleveren en de openbare gezondheid ernstig kan be dreigen. In de eerste plaats had de Commissie hierbij het oog op eenige woningen in de Barlheze en zij be noemde de Heeren Berkhout en Sneltjes in Commis sie om aldaar een onderzoek in te stellen, voornamelijk naar de woningen in den gang achter de woning van Van Roekel, toebehoorende aan Booy. Het rapport, door genoemde Heeren opgemaakt, over den toestand dezer woningen luidde zeer ongunstig. Daar echter nog vele andere woningen in deze gemeente in denzelfden ongunstigen toestand verkeerenwerd besloten het man daat der benoemde Commissie te verlengenwaartoe deze zich bereid verklaarde. In afwachting van het 3 verdere onderzoek wenscht de Gezondheidscommissie U dus slechts voorloopig daarvan in kennis te stellen, ten einde te zijner tijd een afschrift van het volledig rap port bij U in te dienen en maatregelen ter verbetering voor te stellen. De Gezondheidscommissie had meermalen de gelegen heid op te merkendat uit de loods op den Houtwal alhierwaar de bereiding van Zwavelzure ammoniak uit het gaswater der gasfabriek plaats heeft een ondra- gelijken Stank verspreid wordt en van de bewoners der naburige straten zijn dan ook daaromtrent klachten bij de Commissie ingekomen. Den Heeren Snijders en Tjeenk Willink werd daarom opgedragen een onder zoek in loco in te stellen en middelen tot verbetering te heramen. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat het wenschelijk zoude zijnde Schoorsteenpijp te verhoogen en te stoken met Coaks in plaats van Steen kool, waardoor de trek in den Schoorsteen veabeterd en de Zwavelwaterstof beter verbrand zal worden. Aan den eigenaar der fabriekden Heer Ketjen te Amster dam zijn deze bezwaren kenbaar gemaakt en het is der Commissie aangenaam te kunnen vermelden, dat, ten gevolge der gerezen klachten, de eigenaar besloten heeft de inrichting alhier op te heffen en de verwer king van het Gaswater in zijne woonplaats te doen plaats hebben.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 52