84 HOOFDSTUK XII. Nijverheid, Handel en Scheepvaart. I. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Opgave betreffende den uitslag der verkiezingen. 1 a. Fabrieks- en ambachtsnijverheid. In den staat der in deze gemeente aanwezige fabrie ken is in 1885 weinig verandering gekomen. Omtrent de invoering van nieuwe werktuigen is ons niets bekend. "Wij laten bier volgen een staat van de in deze Ge meente in gebruik zijnde Stoomtuigen en Stoomketels op 31 December 1885. 85 namen. der Eigenaren. In het afgeloopen jaar werden de volgende concessien verleend aan M. Vromen, tot het oprigten van eene bewaarplaats tot tijdelijke berging van huiden, lompen, bot ten enz. aan F. it. Meister, tot het oprigten eener vleeschroo- kerij leheele getabj kiezers. G-etftl kiezers opgekomen bij de I Benoemde leden. Aanduiding door dc woorden gekozen of herkozen. eerste her- 398 47 E. Or. Volkers. II. Nijverheid. gekozen in plaats 1 ran B. A. Hissink Wzn., die heeft be- 1 dankt en uit. Dec. 1886moest aftreden. Aard der Fabriek. D. L. van Elk G. J. M.Oudenampsen Jr. Maatschappij tot Exploit. van Staats-Spoorwegen. Eirma D. Albors Gemeente Zutphen I Idem. idem J. Lenderink A. G. Wijers C. 1). Muij derman G. H. Kelderman. C. Schillemans J. Dop Eirma T. v. Zadelhoff Zn. O. en N. Gasthuis Idem F. H. Heukelman Eirma Schultz Co. J. J. Mispelblom Beijer en Zn H. L. Ketjenen E. van Boekei Jr. J. P. Hasselo en Zn. E. Wijers Zutpliensche Melk-in- rigting G. W. Velders. Zutpliensche Broodfabriek] Stoommeelfabriek en grutterij Idem idem Waterpomp voor locomotieven Stoom-zeepziederij Exhausters en Waterpompen in de Gasfabriek Locomobile tot droogmaking van Landerijen Stoomketels in de kleerbleeker Stoomhoutzaagmolen ïabakskerverij en droogerij Stoomkoren, run en lijnmeel- malerij Stoomboekdrukkerij Stoomvleeschrookerij Idem. Verwarming van localen Stoomwasscherij Stoomulie en lijnmolen Stoomlioutzagerij Stoomtuig totspoelingv flesschen. Stoomhoutzaagmolen Steenfabriek Stoomtabakskerverij Melkinrigting door stoomge- dreven Gaskrachtmachine endroogkamer Stoombroodfabriek korenmolen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 44