70 een subsidie te verleenen van f 3000,— terwijl de ge meente alsdan voor geen lokaal, vuur, licht of iets anders behoeft te zorgen, onder voorwaarden, dat van die som een bedrag van f 1000,— zal worden uitge keerd aan een afzonderlijk muziekkorps, welk muziek korps daarentegen gedurende de zomermaanden minstens 10 muziekuitvoeringen voor het publiek zal moeten ge ven, op door Burgemeester en Wethouders te bepalen tijdenen voortsonder voorwaarde dat de Muziekschool jaarlijks van haar gehouden beheer rekening en verant woording aan den Raad moet doen. Blijkens het laatst bij ons ingekomen verslag der Commissie, belast met het toezigt op de Muziekschool, loopende van primo Maart 1884 tot ultimo February' 1885, deelen wij het volgende mede: Op 1 Maart 1884 begon de cursus met een aantal van 98 betalende en 30 niet betalende leerlingen. Op ultimo Augustus 1884 (einde van den halfjaarlijkschen cursus) verlieten 22 betalende leerlingen de schoolwaar onder 15 voor piano, 6 voor viool en 1 voor fluit. Op primo September d.a.v. werden als nieuwe leerlingen ingedeeld, 11 voor piano, 3 voor viool en 1 voor fluit, terwijl van de niet betalende leerlingen op I September 3 leerlingen de school verlieten, waaronder 1 voor cor net en 2 voor fluit; 8 nieuwe leerlingen werden weder ingeschreven. In het personeel van Directeur en Leeraren kwam geene verandering. Het gebouw in de Pelikaanstraat werd wederom voor eén jaar ingehuurd daar voor de school geene andere lokaliteit disponibel was. 71 De Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, af- deeling Zutphentelt 50 leden. De afdeeling wenscht het doel der maatschappij in zijn geheelen omvang te bevorderen. Zij heeft eene gemengde Zangvereeniging opgerigt waaraan 100 leden medewerken. De contribu tie bedraagt f 5,Bovendien kan men alleen lid der Zangvereeniging zijn, tegen betaling van f 3,— Men wordt Donateur voor eene jaarljjksche bijdrage van min stens f 250 boven de gewone contributie. De oefeningen worden eenmaal per week gehouden. In den regel geeft deze afdeeling 2 uitvoeringen per jaar. Het lidmaatschap geeft regt van toegang tot de uitvoeringen der afdeelingen van de Maatschappij in an dere steden. De Vereeniging van Garanten bestaat uit een onbe paald aantal leden. Haar doel is het bevorderen van publieke vermakelijkheden n.l. tooneelvoorstellingen concerten enz. Teelten-, beeldhouw-, en bouwkundige scholen zijn alhier niet aanwezig. Het teekenen en boetseeren wordt aan de Burger avondschool onderwezen. De in deze Gemeente bestaande afdeeling der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen hield 's winters gere geld hare vergaderingen en telt circa 125 leden. Van hare vrij aanzienlijke bibliotheek, die in een der loka len van het Gemeentegebouw op het 's Gravenhof geves tigd iswordt veel gebruik gemaakt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 37