éa In het afgeloopen saisoen werden voor de beide bad huizen afgegeven: 218 abonnementen voor zwemmen of baden, en 47 dozijn kaartjes voor baden, terwijl bovendien door 776 personen van de baden werd gebruik gemaakt tegen contante betaling. De ontvangsten beliepen 1806.65 De uitgaven 940.09 VIII. Gymnasium. Getal onderwijzers en leerlingen. 1 Rector. 1 Conrector. 9 Leeraren. 1 Gymnastiek-onderwijzer. 1 Claviger. Over den toestand van het onderwijs op het Gymna sium is door het C'ollcgie van Curatoren een verslag opgemaakt, waaraan hierachter als bijlage C, een plaats is gegeven. Wij verwijzen Uwe vergadering naar dat stuk en ver melden hier nog het volgende Op 1 September 1885 werd het Gymnasium bezocht door 60 leerlingen: De toestand van het onderwijs is goed. Het materiël en hulpmiddelen voor het onderwijs ver- keeren in goeden staat. De kosten van het Hooger Onderwijs bedroegen f 21210.25sdaarentegen werd aan Rijkssubsidie en aan schoolgelden f 5060.ontvangen. 69 Werkschoot. Deze school vroeger behoord hebbende bij het Mid delbaar Onderwijs staat thans onder toezigt eener afzon derlijke Commissie. Deze Commissie heeft een berede neerd verslag uitgebragt, dat hierna sub. H als bijlage olgt. Algemeene beschouwingen. Het onderwijzend personeel aan de verschillende in- rigtingen van onderwijs alhUr, vervulde over 't algemeen zijne dikwerf moeijelijke taak met ijver en bekwaamheid. De Commissiën van toezigt op 't Onderwijs, alsmede 't Collegie van Curatoren van 't Gymnasium hebben we der in 't afgeloopen jaar een naauwkcurig tozigt op het aan hunne zorg toevertrouwde onderwijs gehouden, en zich beijvert den bloei van het onderwijs naar vermogen te behartigen. Zij hebben zorg gedragen, dat de veror deningen op het onderwijs werden nageleefd, en Burge meester en Wethouders steeds de verlangde inlichtingen verstrekt. IX. Kunsten en Wetenschappen. De Muziekschool genoot eene Subsidie van f 2500, en werd voorts door de gemeente voor kosten van lokaal huur, onderhoud der lokalen en meubelen, vuur en licht een som van f 638,49 uitgegeven. In uwe vergadering van 9 November werd evenwel op voorstel van den Wethouder C. Storm Buijsing beslo ten aan de Muziekschool voor den tijd van zes jaren

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 36