64 van Hoofdonderwijzers en Hoofdonderwijzeressen wordt gehouden in een der localen van school D. Door de volgende leeraren werd aan gemelde cursus onderwijs gegeven, als: Dr. B. C. Goudsmit, Dr. W. Gleuns, P. Kat Pzn., D. Colenbrander, Dr. A. J. C. Snijders en J. D. Ylee- ming. Uit het bij ons ingekomen verslag aangaande dien cursus, hetwelk hierna als bijlage sub lett. E. volgt blijkt, dat in het afgeloopen jaar (1 Sept. 1884 tot 1 Sept. 1885) de cursus werd bezocht in het eerste half jaar door 17 onderwijzers en 5 onderwijzeressen, en in 't tweede halfjaar door 16 onderwijzers en 4 onderwijze ressen. Ofschoon de cursus niet direct opgeheven is, bestaat zij op 't oogenblik feitelijk niet meer, aangezien aan ge melde leeraren op hun verzoek eervol ontslag is verleend en tot dusverre geene opvolgers in hunne plaats zijn benoemd. V. Scholen volgens de wet tot regeling van het middelbaar onderwijs. a. Burgeravondschool. De Burgeravondschool is gevestigd in het gebouw van de Hoogere Burgerschool in de Waterstraat. Het onderwijzend personeel bestaat uit 1 Onder-Direc teur, tevens Leeraar, 6 Leeraren2 Assistenten en 1 Gymnastiekonderwij zer Op 31 December was het aantal leerlingen 89van welke 78 onderwijs ontvangen in alle vakken; 31 leer lingen waren vrijgesteld van de betaling van schoolgeld. 65 h. Hoogere Burgerschool (met Sjaren Cursus). Deze school is gevestigd in het daarvoor bestemde gebouw in de Waterstraat. Het personeel bestaat uit 1 Directeur, 13 Leeraren, 1 Gymnastiek onderwijzer en 1 Amanuensis. Het getal leerlingen bedroeg op 31 December 91, waarvan 85 volledig onderwijs ontvingen en 6 in enkele vakken4 leerlingen werden vrijgesteld van de betaling van schoolgeld. Yan de 91 leerlingen waren 62 uit deze gemeente en 29 van elders. Landbouwscholen, scholen voor de zeevaart, gestich- vöor doofstommen en blinden zijn in deze gemeente niet aanwezig. De staat van het onderwijs aan de Inrigtingen van het Middelbaar Onderwijs is zeer goed en die der school lokalen voldoende. Yoor materieel en hulpmiddelen voor het onderwijs wordt groote zorg besteed. De Commissie van Toezigt op het Middelbaar Onder wijs heeft ter voldoening van Art. 52 der wet van 2 Mei 1863 (Staatsblad No. 50), een verslag uitgebragt, dat hierna als bijlage D is opgenomen. Aan subsidie van het Rijk werd voor de Hoogere Burgerschool 7000.ontvangen. De kosten voor het Middelbaar Onderwijs beliepen f 30130.695, terwijl aan schoolgelden werden ontvangen f 3476.als van de Hoogere Burgerschool f 3260. Burger Avondschool 216. Te zamen f 3476.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 34